Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Lubiana AUD

Psie porady w RG Prowadzi:  Hanna Wilczyńska-Toczko

Wigilia z psem i kotem. Co nam powiedzą zwierzęta ?

Jak pogodzić święta, gości i opiekę nad naszymi zwierzętami? W audycji Psie Porady w Radiu Gdańsk Agnieszka Kępka mówiła, co robić, żeby święta dla naszych czworonogów nie były stresujące tylko przyjemne.

Pokaż więcej audycji

Wyjazd na święta albo odwiedziny kogoś z rodziny, kto nie lubi zwierząt – co zrobić w takiej sytuacji?

 


KOTY NIE LUBIĄ ŚWIĄTECZNEGO ZAMIESZANIA

W przypadku, gdy w Wigilię musimy wyjść, kota najlepiej zostawić w domu – mówi Agnieszka Kępka. - Nie zapominajmy, żeby zostawić im jedzenie i wodę, na wszelki wypadek w dwóch różnych miejscach – podkreśla.

Warto także wyłączyć lampki choinkowe, albo chociaż przełączyć je z trybu migającego, żeby nie kusiły kota "do zabawy". - W ten sposób możemy uniknąć zniszczeń - zaznacza Agnieszka Kępka.

GOŚCIE MUSZĄ BYĆ PRZYGOTOWANI

Jeżeli goście przyjeżdżają do nas, muszą być przygotowani na to, że wszędzie w domu znajduje się sierść kotów. – Nie da się tego uniknąć – podkreśla specjalistka. – Ale jako właściciele też musimy pilnować zwierzaków, żeby np. nie chodziły po stole – dodaje.

LEPIEJ ŻEBY PSY ZNAŁY SIĘ WCZEŚNIEJ


Gdy naszym pupilem jest pies i mamy zamiar wybrać się wraz z nim na święta do rodziny, gdzie również jest pies, warto wcześniej sprawdzić, czy zwierzęta będą żyć w zgodzie. - Czasami lepiej zostać w domu ze zwierzakiem – mówi behawiorystka.

- Święta są również dla naszych czworonożnych członków rodziny, pamiętajmy o tym – podkreśla Agnieszka Kępka.hb/mmt

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017