Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Lubiana AUD

Ptasie Radio Gdańsk Prowadzi:  Włodzimierz Raszkiewicz

Gęś zbożowa pojedynczo nie jest płochliwa. W stadzie to co innego

O przelotach ptaków i gęsi zbożowej rozmawiamy w kolejnym odcinku Ptasiego Radia Gdańsk. Zachęcamy do obserwacji ptaków w locie, ale przede wszystkim w czasie odpoczynku. W programie można usłyszeć między innymi o tym, że pojedyncze osobniki nie uciekają przed ludźmi. W stadzie odwrotnie, gęsi są bardzo czujne i wystawiają nawet specjalną straż.

Pokaż więcej audycji

 Jesień to czas ptasich migracji. Nad naszymi głowami przelatują między innymi stada gęsi. Gęsi zbożowe odbywają lęgi na terenach tajgi i tundry, zimą szukają miejsc gdzie jest zielenina do poskubania.


UWAGA WYCIECZKA Z EKIPĄ PTASIEGO RADIA. Zapraszamy na kolejną wycieczkę z Ptasim Radiem Gdańsk. Eskapadę poprowadzi Piotr Kamont. Odwiedzimy jego ulubione miejsce Zielone Łąki w Górkach Zachodnich. Oczywiście będzie też Ewelina i Włodek. Spotykamy się w niedzielę 23 października przy pętli autobusowej linii 111 w Górkach Zachodnich o godzinie 9.15. Na miejsce można dojechać autobusem 111 odjeżdżającym sprzed Dworca Głównego PKP w Gdańsku o godzinie 8:44. Będziemy czekali na przyjazd tego autobusu do Górek. Wycieczka potrwa około 2 godzin, a Piotr radzi zabrać z sobą kalosze bo będziemy chodzi po podmokłym terenie.

logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Piotr Kamont Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Włodzimierz Raszkiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017