Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Automiras aud

Ptasie Radio Gdańsk Prowadzi:  Włodzimierz Raszkiewicz

Śladami ptaka zjadającego pióra. Jeszcze jedna wycieczka nad staw przy Grunwaldzkiej w Oliwie

Nowy Rok rozpoczęliśmy od trudnej zagadki. Tylko jednej osobie udało się smsowo przysłać poprawną odpowiedź, że mowa będzie o perkozku. Nazwa tego ptaka i sam perkozek jest rzeczywiście mało znany. 

Pokaż więcej audycji


Parę perkozków spotkaliśmy na Młyńskim Stawie przy Grunwaldzkiej w Oliwie. To rzadkość, twierdzi Piotr Kamont, perkozki raczej wolą tereny wiejskie i unikają miejskiego zgiełku. Ewelina i Piotr opowiadają o ciekawym życiu tych niepozornych ptaków. Perkozki, choć głównie żywią się rybami, to jedzą też pióra. Prawdopodobnie, żeby ochronić ścianki żołądka przed skaleczeniem ośćmi.

Posłuchaj audycji o perkozkach:


logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Piotr Kamont Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Włodzimierz Raszkiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Włodzimierz Raszkiewicz

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017