Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Lubiana AUD

Ptasie Radio Gdańsk Prowadzi:  Włodzimierz Raszkiewicz

Żółto-zielone wróble przylatują czasmi do karmników. Co to może być?

Jeśli do Waszego karmnika przyleci ptak podobny wielkością do wróbla, tylko będzie w odcieniach żółci, oliwki, zieleni, jest duże prawdopodobieństwo, że macie do czynienia z dzwońcem.

Pokaż więcej audycji

Dzwońce są rzeczywiście ptakami wielkości wróbla. Oliwkowo-zielone na wierzchu ciała, a zielono-żółte na spodzie. Samice różnią się od samców i mają w upierzeniu więcej szarości niż żółci na brzuchu. Jest to jednak na żywo dość trudno rozróżnialne.  

dzwoniec 1 fot ewelina sobańska
Dzwoniec. Fot. Ewelina Sobańska

Dzwońce chętnie przylatują do karmników dużą grupą. Poza okresem lęgowym prowadzą stadne życie. Trzymają się gęstych krzewów i koron drzew Można je spotkać w parkach. My nagrywaliśmy audycję w Parku w Oliwie.

Posłuchaj audycji:


kruk fot Ewelina Sobańska
W programie usłyszeć też można o kruku wyjadającym z miski kocią karmę. Zauważyła go Ewelina Sobańska i podzieliła się obserwacją ptaka, który nie tylko jadł, ale też bawił się "zastawą".

UWAGA!!! Za dwa tygodnie planujemy zimową wycieczkę na ptaki z ekipą Ptasiego Radia Gdańsk. Z wszystkimi chętnymi spotkamy się w niedzielę 22 stycznia 2017 o godzinie 9.00 przed głównym wejściem do Parku w Oliwie. Informację potwierdzimy w audycji za tydzień.

logo ptaki i wfośKto rano wstaje temu ptak nadaje :) To podobnie jak Radio Gdańsk. Jesteśmy na pTAK i pod takim hasłem emitujemy na naszej antenie ptasie audycje. Można ich słuchać w każdy poniedziałek po godzinie 14.00. O ptakach opowiadają Ewelina Sobańska i Piotr Kamont, rozmawia Włodek Raszkiewicz. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie, chcecie się podzielić spostrzeżeniami lub zdjęciami to zapraszamy do mailowego kontaktu: Ewelina Sobańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Piotr Kamont Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Włodzimierz Raszkiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Programy powstają we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie i są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Włodzimierz Raszkiewicz

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017