Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
wfos.gdansk.pl/

Rozmowa kontrolowana Prowadzi:  Agnieszka Michajłow

Nowa edycja budżetu obywatelskiego w Gdyni. Tym razem nie dla szkół. Radny: "To wyrównywanie szans"

Nowa edycja budżetu obywatelskiego w Gdyni tym razem nie dla szkół. - To jest wyrównywanie szans. Taką potrzebę zgłosili mieszkańcy - mówił w Rozmowie Kontrolowanej szef radnych Samorządności Paweł Brutel. Podkreślił jednak, że możliwość składania projektów związanych ze szkołą nie została wykreślona.

Pokaż więcej audycji

Od 17 marca będzie można zgłaszać projekty, które miałyby być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w Gdyni. Jak podkreślił Paweł Brutel w rozmowie z Agnieszką Michajłow, w tej edycji miasto rezygnuje z projektów szkolnych.

- W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Gdyni odbywały się remonty budynków gminnych m.in. szkolnych. To okazało się nietrafionym pomysłem. Potrzebę takich zmian zgłosili sami mieszkańcy. My jej dokonaliśmy. W budżecie będzie zapis, w którym prezydent będzie miał prawo zdyskwalifikować projekt, który dotyczy realizacji projektu na terenie gminy, jeżeli jednostka będzie go sama promować - powiedział szef radnych Samorządności.

PROMOCJA BUDŻETU, NIE PROJEKTU

Czyli szkoła nie będzie mogła sama promować projektu? Ani nauczyciele, ani rodzice, ani nauczyciele, ani uczniowie? - pytała Agnieszka Michajłow. - Szkoła ma promować wszystkie projekty budżetu obywatelskiego i samą ideę jego funkcjonowania - mówił Brutel.

- Nie jest to eliminowanie pewnych środowisk? - kontynuowała Agnieszka Michajłow.
- Jestem przekonany, że promocja projektu związanego z terenem szkolnym może się odbywać poza szkołą. Tym bardziej w dobie internetu i mediów społecznościowych. To jest właśnie wyrównywanie szans. Taką potrzebę jasno zgłosili mieszkańcy - podkreślił gość Radia Gdańsk dodając, że możliwość zgłoszenia takiego projektu nie została wykreślona.oprac. mmt

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017