Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomości
Rober Biedroń zapowiada porządkowanie podwórek Rober Biedroń zapowiada porządkowanie podwórek Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś
  • Wtorek,

    01 marca 2016

    07:00

Urzędnicy Roberta Biedronia znaleźli w Słupsku kolejnych 70 pustych mieszkań

Kolejnych siedemdziesiąt pustych mieszkań komunalnych znalazły władze Słupska. To efekt inwentaryzacji lokali. W ubiegłym roku takich pustostanów znaleziono 130.

-To może nie być koniec, bo wciąż sprawdzamy nasze zasoby - mówi prezydent Słupska Robert Biedroń.

BIEDROŃ: KURIOZALNA SYTUACJA

- Od początku kadencji prosiłem o informacje, ile mamy mieszkań do remontu, ile pustych lokali, ile klatek schodowych do modernizacji. Nikt nie był mi w stanie powiedzieć jak jest. Znaleźliśmy przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej już 130 mieszkań, teraz siedemdziesiąt kolejnych. Sytuacja jest kuriozalna, ale proszę mi wierzyć, że to lata zaniedbań. Będziemy to prostować i mam nadzieję, że dojdziemy do punktu zero pustostanów - dodaje Biedroń.

NIE BĘDZIE BLASZANYCH GARAŻY

Władze Słupska chcą także przeznaczyć do adaptacji około stu strychów w komunalnych budynkach. Sprawdzana jest też legalność postawionych w śródmieściu garaży. - To jest kilkaset budowli. Część to garaże blaszane, drewniane i niestety większość stoi bezumownie, czyli bez zgody miasta. Zapowiadam, że dla blaszanych garaży w centrum miasta nie ma miejsca. Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie, ale musimy porządkować podwórka, cywilizować - tłumaczy Biedroń.

Audyt potrwa do połowy roku. Część mieszkań będzie remontowana i przydzielana lokatorom z kolejki, część być może będzie wynajmowana w zamian za wyremontowanie pustostanów. Decyzja należy do rady miasta, prezydenta oraz PGM.

Przemysław Woś/mar

Komentarze

 
powazna 2016-05-01 11:33
0 Cytuj
znalezono mieszkania do remontu,a ja bedac w biurze zamian twierdzi ze ich nie ma,sytuacja komiczna dosc ze musze zostawic gotowe mieszkanie do zamieszkania to jeszcze sie prosic o mieszkanie do remontu na własny koszt,,,,,ale mieszkan nie ma.nic nie rozumiem,komedi a.pozdrawiam niemiła pania wande z biura obsługi
 
 
eM 2016-03-03 00:27
0 Cytuj
Cytuję nka:
Cytuję aanka:
Cytuję nikt:
Wkurza mnie, jak chwala Prezydenta, ludzie mieszkajacy gdzies w Polsce !!!!, nie jestesmy zadowololeni z Prezydenta Biedronia mieszakmy w Slupsku i wiemy ze nic ciekawego nie zrobil, owszem pieknie umie mowic !

Popieram w 100%. Też jestem ze Słupska.


Ja też jestem ze Słupska i jakoś nie popieram. Proszę nie wypowiadać się za wszystkich mieszkańców ;)

szkoda że tylko Ty jedna,ciekawe jaki powód-nie napisałaś!
 
 
Okiemlesbijki 2016-03-02 21:25
+5 Cytuj
Ciekawe ile jest takich pustostanów w innych miastach ... Za niegospodarność powinno się na roboty społeczne wysyłać byłych/obecnych włodarzy
 
 
nka 2016-03-02 17:19
+1 Cytuj
Cytuję aanka:
Cytuję nikt:
Wkurza mnie, jak chwala Prezydenta, ludzie mieszkajacy gdzies w Polsce !!!!, nie jestesmy zadowololeni z Prezydenta Biedronia mieszakmy w Slupsku i wiemy ze nic ciekawego nie zrobil, owszem pieknie umie mowic !

Popieram w 100%. Też jestem ze Słupska.


Ja też jestem ze Słupska i jakoś nie popieram. Proszę nie wypowiadać się za wszystkich mieszkańców ;)
 
 
cornick 2016-03-02 13:13
+6 Cytuj
oby tak dalej, panie prezydencie :) proszę robić swoje, bo wie pan: psy szczekają, karawana jedzie dalej, pozdrawiam
 
 
AAAAdam 2016-03-02 08:27
+8 Cytuj
Cytuję aanka:
Cytuję nikt:
Wkurza mnie, jak chwala Prezydenta, ludzie mieszkajacy gdzies w Polsce !!!!, nie jestesmy zadowololeni z Prezydenta Biedronia mieszakmy w Slupsku i wiemy ze nic ciekawego nie zrobil, owszem pieknie umie mowic !

Popieram w 100%. Też jestem ze Słupska.

Tak? o to dziwne bo do chwili przyjścia Biedronia byliscie w czarnym zadzie! Najbardziej zadłużonym zdewastowanym miastem w PL O układach i układzikach już nawet nie będę pisał. Moim zdaniem zrobił on więcej dla Słupska niż rodowici mieszkańcy tego starego grodu! ( ci rodowici to tylko tak z uprzejmości wszak wszyscy wiemy, że tam sami zabugole!) Repatrianci co swoją wschodnią mentalnością doprowadzają wszystko do ruiny!
 
 
Łewap 2016-03-01 22:26
+18 Cytuj
Oby się tylko "wybrańcy narodu" do samorządów nie dobrali bo tych pustych mieszkań nie tylko w Słupsku przybędzie i baaardzo dużo.
Brawo Panie Robercie. Jest Pan jedną z nielicznych osób, w której widziałbym prezydenta RP.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!
 
 
aanka 2016-03-01 21:13
+5 Cytuj
Cytuję Katowice:
Zazdroszczę takiego włodarza miasta. Prezydentowie, burmistrzowie, wójtowie i sołtysi z Biedronia bierzcie przykład!

PR opanowany do perfekcji. A rzeczywistość skrzeczy. Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i sołtysi, w miastach, gminach i sołectwach potrzebni są gospodarze a nie osoby robiące szum medialny
 
 
aanka 2016-03-01 21:07
-17 Cytuj
Cytuję nikt:
Wkurza mnie, jak chwala Prezydenta, ludzie mieszkajacy gdzies w Polsce !!!!, nie jestesmy zadowololeni z Prezydenta Biedronia mieszakmy w Slupsku i wiemy ze nic ciekawego nie zrobil, owszem pieknie umie mowic !

Popieram w 100%. Też jestem ze Słupska.
 
 
aanka 2016-03-01 21:05
-10 Cytuj
Cytuję gola:
Zapraszamy do Wrocławia nauczyć praworządności :) Zazdroszczę Słupskowi

Możecie go sobie zabrać do Wrocławia. Chętnie się go ze Słupska pozbędziemy.
 
 
nikt 2016-03-01 20:01
-23 Cytuj
Wkurza mnie, jak chwala Prezydenta, ludzie mieszkajacy gdzies w Polsce !!!!, nie jestesmy zadowololeni z Prezydenta Biedronia mieszakmy w Slupsku i wiemy ze nic ciekawego nie zrobil, owszem pieknie umie mowic !
 
 
Tumult 2016-03-01 16:08
-36 Cytuj
Urzędnicy Roberta Biedronia. Czyli Robert Biedroń płaci urzędnikom z własnych pieniędzy. Fantastycznie!
 
 
Tumult 2016-03-01 16:07
-32 Cytuj
Urzędnicy Roberta Biedronia? On im płaci z własnej kieszeni, że to jego urzędnicy?
 
 
Portwne Rd 2016-03-01 14:02
-40 Cytuj
Cytuję artek:
A ciekawe ilu bezdomnych albo eksmitowanych nie ma gdzie mieszkac tego gej nie powiedzial?

Jadem tryskasz po oczach.... fujjjjj....
 
 
Ovv 2016-03-01 13:22
+81 Cytuj
Cytuję artek:
A ciekawe ilu bezdomnych albo eksmitowanych nie ma gdzie mieszkac tego gej nie powiedzial?

Przecież właśnie dla takich ludzi robi te porządki. Naprawdę trzeba być ograniczonym, żeby tak tak kogoś nienawidzić za orientację seksualną, żeby nie potrafić nawet czytać ze zrozumieniem.