Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomości
Podwójne zabójstwo w Kwidzynie: 22-latek przyznał się do winy Fot. Grzegorz Armatowski
  • Poniedziałek,

    30 grudnia 2013

    08:24

Podwójne zabójstwo w Kwidzynie: 22-latek przyznał się do winy

Dożywocie grozi 22-latkowi z Kwidzyna za podwójne zabójstwo. Mężczyzna przyznał się do winy. Zabójca usłyszał już zarzuty, a dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn. Nie są bezpośrednio związani z morderstwem, ale z późniejszą kradzieżą samochodu ofiary z parkingu strzeżonego w Kwidzynie. Śledczy ustalili, że 30-latka i jego syna zabił 22-letni mężczyzna. W sobotę wieczorem przyszedł do ich mieszkania. Zadał im kilka ciosów młotkiem w głowę. Motywem był rabunek - to także jest już niemal pewne. Po zabójstwie 22-latek ukradł z mieszkania ofiary około tysiąca złotych, kilkadziesiąt funtów oraz dokumenty i kluczyki od jego volkswagena. Potem z kolegami poszedł na parking strzeżony i zabrał auto. Wpadł bo spowodował kolizję z innym samochodem.

*** Aktualizacja 30.12.2013 08:20

Mężczyzna znał swoje ofiary, ukradł pieniądze i samochód. Jak ustalił nieoficjalnie Reporter Radia Gdańsk, 30-latkowi i jego 8-letniemu synowi morderca zadał kilkanaście ciosów tępym narzędziem w głowę i klatkę piersiową.

Śledczy są już niemal pewni, że motywem zabójstwa był rabunek. Z mieszkania ofiary zabójca ukradł kilkanaście tysięcy złotych i kilkaset funtów, a z parkingu strzeżonego w Kwidzynie volkswagena passata należącego do ofiary.

Morderca wpadł, bo uciekając spowodował kolizję. 22-latek jest przesłuchiwany przez policję. Postawiono mu kilka zarzutów. Ten najcięższy dotyczy podwójnego zabójstwa, pozostałe kradzieży i posiadania narkotyków. Na razie nie wiadomo czypodczas zbrodni był pod ich wpływem. Pobrano mu krew do badań.

Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech młodych mieszkańców Kwidzyna. Ustala teraz jaki był ich udział w morderstwie. 22-latkowi, za podwójne zabójstwo grozi dożywocie. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

***
Aktualizacja 18:00

Kolejne cztery osoby zatrzymano w związku z morderstwem w Kwidzynie. Jak już informowaliśmy, w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest zatrzymany wcześniej 22-letni mieszkaniec Kwidzyna. Prawdopodobnym motywem zabójstwa mógł być rabunek. Ze strzeżonego parkingu w Kwidzynie zginął w nocy samochód ofiary.

Śledczy mówią na razie niewiele. Potwierdzają jedynie, że policja zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z morderstwem. To również młodzi mieszkańcy Kwidzyna. Jak ustalił reporter Radia Gdańsk, zarówno oni jak i zatrzymany wcześniej 22-latek są znani policji. Byli notowani za drobne przestępstwa.

Nadal głównym podejrzanym jest właśnie 22-latek. Jest przesłuchiwany przez policję, potem będzie odpowiadał na pytania prokuratora. W rozwiązanie sprawy morderstwa zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów. Cały czas przesłuchują świadków, sąsiadów zamordowanych i rodzinę.

***
Aktualizacja 15:00

Tragedia w Kwidzynie. W jednym z mieszkań policja znalazła zwłoki mężczyzny i jego ośmioletniego syna. Na razie ze względu na prowadzone śledztwo policja i prokuratura przekazują niewiele informacji w tej sprawie. Wiadomo, że wczoraj przed północą policjanci weszli do mieszkania przy ulicy Słowiańskiej w Kwidzynie. Znaleźli tam ciała 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna.

Obie ofiary prawdopodobnie zginęły od licznych ciosów zadanych tępym narzędziem w głowę. Rzecznik prasowy kwidzyńskiej policji powiedziała Radiu Gdańsk, że przez całą noc policjanci przesłuchiwali sąsiadów i sprawdzali monitoring.

Zatrzymano 22-letniego mieszkańca Kwidzyna, który może mieć związek z tą sprawą. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbrodni. Niewykluczony jest motyw rabunkowy.

Komentarze

 
malwina 2014-01-17 11:39
0 Cytuj
ze względu na cierpienie matki która go w bolach rodzila powinien zyc ale odpracować w ciężkiej pracy 25 lat robot ciezkich
 
 
malwina 2014-01-17 11:34
0 Cytuj
smierc to żadne cierpienie,wysp owiada się i okaze zal i do nieba wejdzie, powinno być takie prawo żeby pracowal ciężko to glupota wyjdzie i nigdy nie zrobi nikomu krzywdy...
 
 
dlaczego? 2013-12-31 11:48
+4 Cytuj
dlaczego sąd w ubiegłym tygodniu nie aresztował tego człowieka za złodziejstwo - dostał dozór policji, gdyby był aresztowany nie doszło by do tej tragedii
 
 
Darek 2013-12-30 23:31
-3 Cytuj
W myśl sprawiedliwości społecznej kara śmierci by była słuszna.Jednak odkryto coś ciekawego..w USA był mężczyzna skazany na kare śmierci.Odkryto że u jego przodków z jego lini genetycznej też takie przypadki zabójców były.Zabójce skazano na śmierć,wyrok wykonano.Ten zabójca pozostawił syna,....takie skłonności mogą się też pojawić u tego syna gdy będzie miał 42 lata (ojca skazano w wieku 42 lat).Moi poprzednicy są zwolennikami kary śmierci,rozumie to.W obecnych czasach w USA starają się dojsć dlaczego są tacy psychpatyczni mordercy.To wszystko zmierza do tego ..jeżeli ktoś miałby się urodzić się psychopatycznym morderco to chcą zrobić żeby taki człowiek się nie narodził.Jedna z moich poprzedniczek napisała "niech się smaży w piekle." Nię chcę urażać nikomu jego uczuć religijnych ale zadać mogę sobie pytanie..dlacze go Bóg nie zrobił cudu i nie zapobiegł tej tragedji,przyzn am się....nie wierze w Boga i nie wierze w piekło.
 
 
gosc 2013-12-30 21:14
0 Cytuj
tylko kara smierci dla frajera
 
 
lasiniak 2013-12-30 21:01
+3 Cytuj
Kara smierci wroci! Ja w to wierze. Wiem ze obecnie nie ma takiej mozliwosci ale patrzac przez pryzmat histori wiele ustaw porozumien i umow zostalo zmienionych. Dzisiaj politycy mowia nie ma mozliwosci na kare smierci!.nie wiadomo co bedzie za 50 lat moze za 100.licze ze kiedys moze ja moze moje dzieci doczekaja sie takiego zapisu w kodeksie karnym!!!!
 
 
misika 2013-12-30 20:48
0 Cytuj
Cytuję gegroza:
pomyśleć, ile takich tragedii będzie jak zalegalizują narkotyki i wzrośnie liczba ćpunów. Straszne

masz racje ...bedzie wiecej cipunow zjodziei napadow i morderstw .....bo ta banda nie bedzie pracowac ...bo to za ciężko dla nich ..
 
 
misika 2013-12-30 20:40
0 Cytuj
Cytuję Eliza:
Cytuję Beata:
Zastanawiałam się co czuje matka sprawcy. Znam ją osobiście to dobra kobieta i starała się być dobrą matką. Strasznie jej współczuję. Żadna z nas matek nie chciałaby być na jej miejscu. Wierzę, że ludzie dadzą jej normalnie żyć. Nie usprawiedliwia to okrutnego czynu sprawcy ale być może będzie nauczką dla innych młodych, gniewnych ludzi.

To prawda, że rodzice sprawcy są normalnymi, porządnymi ludzmi. Oni narzędzia w ręku nie trzymali. To wszystko narkotyki! I ci, którzy myśla, że mogą z tym skończyć to niech w koncu spróbują, bo doprowadzi was to na samo dno!!

Rodzice nie beda mogli sasiadom w oczy spojrzec ...to jest wstyd ból i hańba ....oni nie sa niczemu winni ...to ulica i koledzy to tego doprowadzili... teraz młodziez lubi zaszpanowac ...dobrze sie ubrac ..pocpac tylko to wszystko kosztuje ..a gnoje nie chca pracowac ...oni wola na skruty ...i sa wyniki ...złodziejstwo napady morderstwa cipanie ..szkoda słow
 
 
misika 2013-12-30 20:32
+1 Cytuj
dzisiejsza młodziez to banda nierobow ,złodziei i cipunow ...patrza tylko co komu skubnac ..nacpac sie i zaszalec ..pobic zdemolowac i najgorsze co moze byc zabic ...u nas w POLSCE powinna byc kara smierci ..wtedy ta banda by miała respekt do czynow ktore czynia ...brak szacunku dla rodzica sasiada czy nawet przełozonego ...dziewczyny sa gorsze od co niektorych chłopcow ...po 13 lat majac chodza na dyskoteki ..krotka mini sznurek w tyłku i po kiblach lody robia ...Tak zachowuje sie dzisiejsza młodziez..
 
 
andreASS 2013-12-30 20:09
0 Cytuj
Cytuję anty po:
Bravo Donaldzie!!!,swietne pravo

no tak, faktycznie Donald sam mu stępił tępe narzędzie... Brawo
 
 
mirek 2013-12-30 19:42
+2 Cytuj
Ja wruciłem na swięta z angli i sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Dla mnie kula w łeb.
 
 
GKW 2013-12-30 19:09
+3 Cytuj
Teraz będzie na utrzymaniu podatników. Znając życie dostanie 25 lat przy czym wyjdzie szybciej za dobre sprawowanie. Pewnie w ciągu 3 lat dostanie jakąś przepustkę, bo takie prawo u nas. On powinien najdalej tydzień po zabójstwie wisieć, bo dla morderców nie ma litości.Dla morderców ma być śmierć. Tak było zawsze w naszej cywilizacji do czasu aż lewaki nie wymyśliły sobie humanitarnego traktowania więźniów.
Nawet jak dostanie absolutne dożywocie to i tak będzie już potem bezkarny, bo kolejnego dożywocia za zabójstwo współwięźnia lub strażnika mu nie dadzą.
 
 
anty po 2013-12-30 15:58
-3 Cytuj
Bravo Donaldzie!!!,sw ietne pravo
 
 
luma 2013-12-30 15:41
-4 Cytuj
teraz ludzie zobaczcie jaki mamy kraj lekarzy rządy i policje i urzędy itd jest za duża zazdrość nienawiść chłopak wyjechał za granice a i może kolega się chciał zabawić z kolegi żoną i przypuszczenie i jakieś jeszcze mieli środki dobry ktoś chciał interes zrobić tak samo jak ze mną ma my naród zacofany itd dlatego każdy chciał mi w garach mieszać ja sobie nie pozwolę tak samo jak i tam było w tym morderstwie i dopóty mafie będą dosypywać na zarobienie w taki sposób pieniędzy ludzie to tak będzie się działo mamy po[...]lone całe kraje
 
 
Wojtek 2013-12-30 14:36
-1 Cytuj
Cytuję kwidzyniak:
Cytuję gegroza:
pomyśleć, ile takich tragedii będzie jak zalegalizują narkotyki i wzrośnie liczba ćpunów. Straszne

Nie porównuj "narkotyków" jak podejrzewam mówisz tu o trawce do dopalaczy które te po[]by brały :)


I co? Że niby trawa jest nieszkodliwa? W dodatku to, czym dzisiaj handlują, nasączone nie-wiadomo-czy m? Nie widzę różnicy z dopalaczami.