znajdz66
śr, 25 listopada 2015r.
Katarzyny, Erazma
Blogi RG

Podwójne zabójstwo w Kwidzynie: 22-latek przyznał się do winy

Oceń
(0 głosów)
Podwójne zabójstwo w Kwidzynie: 22-latek przyznał się do winy Fot. Grzegorz Armatowski
Dożywocie grozi 22-latkowi z Kwidzyna za podwójne zabójstwo. Mężczyzna przyznał się do winy. Zabójca usłyszał już zarzuty, a dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn. Nie są bezpośrednio związani z morderstwem, ale z późniejszą kradzieżą samochodu ofiary z parkingu strzeżonego w Kwidzynie. Śledczy ustalili, że 30-latka i jego syna zabił 22-letni mężczyzna. W sobotę wieczorem przyszedł do ich mieszkania. Zadał im kilka ciosów młotkiem w głowę. Motywem był rabunek - to także jest już niemal pewne. Po zabójstwie 22-latek ukradł z mieszkania ofiary około tysiąca złotych, kilkadziesiąt funtów oraz dokumenty i kluczyki od jego volkswagena. Potem z kolegami poszedł na parking strzeżony i zabrał auto. Wpadł bo spowodował kolizję z innym samochodem.

*** Aktualizacja 30.12.2013 08:20

Mężczyzna znał swoje ofiary, ukradł pieniądze i samochód. Jak ustalił nieoficjalnie Reporter Radia Gdańsk, 30-latkowi i jego 8-letniemu synowi morderca zadał kilkanaście ciosów tępym narzędziem w głowę i klatkę piersiową.

Śledczy są już niemal pewni, że motywem zabójstwa był rabunek. Z mieszkania ofiary zabójca ukradł kilkanaście tysięcy złotych i kilkaset funtów, a z parkingu strzeżonego w Kwidzynie volkswagena passata należącego do ofiary.

Morderca wpadł, bo uciekając spowodował kolizję. 22-latek jest przesłuchiwany przez policję. Postawiono mu kilka zarzutów. Ten najcięższy dotyczy podwójnego zabójstwa, pozostałe kradzieży i posiadania narkotyków. Na razie nie wiadomo czypodczas zbrodni był pod ich wpływem. Pobrano mu krew do badań.

Policja w tej sprawie zatrzymała jeszcze czterech młodych mieszkańców Kwidzyna. Ustala teraz jaki był ich udział w morderstwie. 22-latkowi, za podwójne zabójstwo grozi dożywocie. Prokuratura będzie wnioskować do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

***
Aktualizacja 18:00

Kolejne cztery osoby zatrzymano w związku z morderstwem w Kwidzynie. Jak już informowaliśmy, w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest zatrzymany wcześniej 22-letni mieszkaniec Kwidzyna. Prawdopodobnym motywem zabójstwa mógł być rabunek. Ze strzeżonego parkingu w Kwidzynie zginął w nocy samochód ofiary.

Śledczy mówią na razie niewiele. Potwierdzają jedynie, że policja zatrzymała jeszcze czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z morderstwem. To również młodzi mieszkańcy Kwidzyna. Jak ustalił reporter Radia Gdańsk, zarówno oni jak i zatrzymany wcześniej 22-latek są znani policji. Byli notowani za drobne przestępstwa.

Nadal głównym podejrzanym jest właśnie 22-latek. Jest przesłuchiwany przez policję, potem będzie odpowiadał na pytania prokuratora. W rozwiązanie sprawy morderstwa zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów. Cały czas przesłuchują świadków, sąsiadów zamordowanych i rodzinę.

***
Aktualizacja 15:00

Tragedia w Kwidzynie. W jednym z mieszkań policja znalazła zwłoki mężczyzny i jego ośmioletniego syna. Na razie ze względu na prowadzone śledztwo policja i prokuratura przekazują niewiele informacji w tej sprawie. Wiadomo, że wczoraj przed północą policjanci weszli do mieszkania przy ulicy Słowiańskiej w Kwidzynie. Znaleźli tam ciała 30-letniego mężczyzny i jego 8-letniego syna.

Obie ofiary prawdopodobnie zginęły od licznych ciosów zadanych tępym narzędziem w głowę. Rzecznik prasowy kwidzyńskiej policji powiedziała Radiu Gdańsk, że przez całą noc policjanci przesłuchiwali sąsiadów i sprawdzali monitoring.

Zatrzymano 22-letniego mieszkańca Kwidzyna, który może mieć związek z tą sprawą. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbrodni. Niewykluczony jest motyw rabunkowy.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu radiogdansk.pl. Radio Gdańsk S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administrator strony zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy, w których występują słowa powszechnie uznane za wulgarne, naruszających dobre imię innych osób lub ich dane "wrażliwe" oraz zawierających ogłoszenia komercyjne.

Dodaj opinię

Radio Gdańsk TV

energa v2

Społeczność RG

fc-webicon-facebookfc-webicon-twitterfc-webicon-youtubefc-webicon-rss

2013 - Radio Gdańsk