Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl
 | nbhap.com

Kings of Convenience

Data: Czwartek, 04 Maja 2017, godz. 20:30
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski
Adres: Gdańsk, Bogusławskiego 1
Bilety:

100 zł

Pochodzący z Bergen w Norwegii duet indie pop Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Bøe oraz gitarzysta Erlend Øye. Duet grywa rzadko i nieregularnie, więc każdy ich koncert to duże wydarzenie dla fanów, którzy, by posłuchać ich na żywo, nierzadko podróżują za zespołem na inny kontynent.

 

POCZĄTKI

 

Elrend i Eirik urodzili się w 1975 roku, a poznali się, gdy mieli 11 lat. W wieku 16 lat założyli z przyjaciółmi zespół Skog (Las), jednak po nagraniu pierwszej płyty zespół rozpadł się.To wtedy postanowili założyć KIng of Convenience.

Po kilku ciekawych występach na prestiżowych europejskich festiwalach latem 1999 roku podpisali  kontrakt z amerykańską wytwórnią Kindercore i wydali swoją debiutancką płytę. Kolejną, wydaną w 2001 roku była Quiet Is the New Loud. W jej skład weszło kilka utworów z debiutanckiego krążka zespołu. To właśnie od tego krążka wzięła swoją nazwę grupa artystów, promująca spokojną muzykę z subtelnymi przesłaniami. Kolejny album Versus, wydany w tym samym roku, zawierał m.in. remiksy autorstwa Ladytron, Davida Whitakera i Four Teta.

 

 

SOLOWE PROJEKTY

 

Po trzech latach, w trakcie których Erlen nagrał swoją solową płytę Unrest (2003 r.) i został doceniony jako electronica DJ, a Erik pracował nad ukończeniem studiów psychologicznych, spotkali się znowu, by nagrać znakomity album Riot on an Empty Street (2004 r.).

 

Kolejna, prawie pięcioletnia przerwa, w trakcie której muzycy pracowali nad swoimi solowymi projektami, doprowadziła do spekulacji, że zespół się rozpadł. W latach 2007-2008 muzycy powrócili jednak z serią koncertów, a w czerwcu 2009 roku zespół potwierdził, że pracują nad kolejnym albumem. Na wydany w październiku 2009 roku Declaration of Dependence złożyły się piosenki, które ugruntowały charakterystyczne brzmienie zespołu.

 

 

TRASA

 

W 2015 roku King of Convenience powrócił z europejską trasą koncertową, która promowała również książkę autorstwa Ørjana Nillssona, opisującą proces powstawania albumu Quiet Is The New Loud”.

 

Rok 2016 to kameralne koncerty pod nazwą The Unrecorded Record Tour, podczas których zespół grał wyłącznie nowe utwory, napisane z myślą o kolejnej płycie.

 

W Teatrze Szekspirowskim usłyszymy przekrojowy materiał z całej twórczości zespołu.

 

 

http://www.kingsofconvenience.eu/

Radio Gdańsk © 2017