Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl
PATRONAT

Fisz Emade Tworzywo

Data: Piątek, 03 Marca 2017, godz. 20:00
Miejsce: Stary Maneż
Adres: Gdańsk, Słowackiego 23
Bilety:

55 - 80 zł

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues.

 

Od tamtego momentu bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo i w mocno poszerzonym składzie wsparci są znakomitymi muzykami.

 

Ich poprzednia płyta "Mamut" (wydana w 2014 roku) to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu za płytę roku (m.in. Gazeta Wyborcza), została laureatem Fryderyka 2015 w kategorii album roku elektronika/indie/alternatywa.

 

Ich ostatnia płyta „Drony”, wydana w październiku 2016 roku to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych płyt minionego się roku.

 

 

http://www.facebook.com/FiszEmade

Radio Gdańsk © 2017