Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl
PATRONAT

Wojtek Mazolewski i Goście: John Porter, Ania Rusowicz, Justyna Święs, Piotr Zioła i Vienio

Data: Czwartek, 11 Maja 2017, godz. 19:00
Miejsce: Stary Maneż
Adres: Gdańsk, Słowackiego 23
Bilety:

od 79 zł

"Chaos Pełen Idei"

Wojtek Mazolewski wraca z nowym projektem. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć.

 

30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, że marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce, ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów.

Wojtek Mazolewski nową płytą zatytułowaną “Chaos Pełen Idei” po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń.

Nie dziwi więc fakt, że na swoje 40 urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. „Chaos Pełen Idei” to płyta pełna muzycznych niespodzianek gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hiphopem. Styl nie ma znaczenia - liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz.

Zapraszając muzyków do współpracy Mazolewski przygotował swój zespół tak, by w studio zapanowała atmosfera twórczej wolności. W zaledwie 180 minut mieli się dotrzeć, dogadać, porozumieć, dograć. Zagranie va banque. Śmiałość, która się opłaciła. "Słuchając tego albumu odrzućcie swoje obawy i uprzedzenia bo muzyka to głos wolności… o tym jest ta płyta.” - podsumowuje Wojtek.

Singlem promującym płytę „Chaos Pełen Idei” jest utwór „Organizmy Piękne”, w którym gościnnie udzieliła się Justyna Święs z zespołu The Dumplings.

 

Radio Gdańsk © 2017