Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl
PATRONAT

Szepty serc

Data: Poniedziałek, 12 Czerwca 2017, godz. 13:00
Miejsce: Teatr Muzyczny im.Danuty Baduszkowej w Gdyni
Adres: Gdynia, Plac Grunwaldzki 1
Bilety:

30 zł

Grupa Artystyczna ENOSIS PaT Lębork ma zaszczyt zaprosić na wzruszający musical „Szepty serc”, realizowany w ramach projektu profilaktycznego „Wartością możemy być dla siebie”. 

To niezwykłe przedstawienie jest ostatnim elementem projektu, objętego patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Impresariatu Programu Profilaktyka a Ty.

Bezpośrednio nad musicalem matronat objęła Fundacja La Strada oraz Fundacja Feminoteka, a patronatu udzieliło Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. 

Zapraszamy na spektale o 13-tej i 17-tej.

 

Musical, to owoc pracy prawie 50 młodych ludzi, uczniów lęborskich szkół oraz studentów Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorski scenariusz i teksty piosenek, muzyka grana na żywo, napisana specjalnie do spektaklu, magia światła i dźwięku przeniosą widzów w niezwykły świat teatru.

 

Scena to miejsce głębokich przeżyć i doznań. Wierząc głęboko w profilaktykę rówieśniczą, młodzież przygotowująca spektakl pragnie głośno powiedzieć widzom, jakie skutki może nieść za sobą mowa nienawiści. 

Spektakl jest bardzo trudny, dotyka ciemnych stron natury człowieka, słowo w nim wypowiadane ma ogromną siłę. Mowa nienawiści – tak niestety powszechna i widoczna wśród nas – jest w tym spektaklu na wyciągnięcie dłoni. Boli i rani, nie daje wytchnienia, zmusza do myślenia. Bardzo ciężko przejść obojętnie obok losów bohaterów tego przedstawienia. Pozostają w naszych sercach. Wypowiadane przez ludzi słowa to potężna broń, która może zarówno niszczyć, jak i budować. Marzeniem twórców jest, aby każdy wychodząc ze spektaklu, nigdy już słowem nie zranił drugiego człowieka. 

 

Ze względu na bardzo trudną tematykę spektaklu jest on przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.  Młodsze dzieci mogą zobaczyć spektakl jedynie za zgodą rodziców.

 

To nie jest łatwy spektakl. "Szepty serc" są bardzo pojemną formą dotykającą kwestii mowy nienawiści, różnych uprzedzeń, w tym dla poglądów, religii, seksualności. Poruszono w nim zagadnienia przyczyn i skutków działań społecznych ułatwiających dokonywanie prostych i szybkich wyborów przez młodych ludzi pozostających długo w sytuacjach zagrożenia. To również spektakl o nieuważności dorosłych względem młodych poprzez ignorowanie ich potrzeb, problemów i "zwyczajny" brak miłości. Spektakl ilustruje elementarne braki wśród dorosłych biorące się przede wszystkich z ich własnych ograniczeń, dopiero później z braku czasu.” Katarzyna Wysocka

 

Radio Gdańsk © 2017