Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl

Przeszłość jest obcym krajem

Data: Czwartek, 06 Kwietnia 2017, godz. 18:00
trwa do: 18.06, Niedziela
Miejsce: Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Adres: Ustka, Gen. Zaruskiego 1a

Projekt „Przeszłość jest obcym krajem” inspirowany jest koncepcjami Davida Loventhala oraz powieścią Leslie P. Hartleya, którzy postulują badanie i rekonstrukcję „pamięci” miejsca oraz ludzi w oparciu o narzędzia, jakimi służy dziś antropologia kultury i geografia humanistyczna.

 

Celem przedsięwzięcia jest prezentacja prac analizujących pamięć jako „formę dostępu” i „podróży do obcego kraju”, podczas której dochodzi do spotkania dwóch modalności czasu – przeszłości i teraźniejszości. Całość przedsięwzięcia ma być poświęcona problematyce skonfliktowanych relacji zachodzących pomiędzy historią oficjalną i pamięcią indywidualną oraz społeczną, a także ich instytucjonalną reprezentacją wizualną i potrzebą stworzenia nowego obrazu pamięci do tej pory nie posiadającej swej ikonografii i reprezentacji w kulturze oficjalnej.

 

 

Idea projektu „Przeszłość jest obcym krajem” zakłada zatem próbę z jednej strony redefinicji „obrazu” miejsca, dekonstrukcję jego „genius loci” i przepracowania kulturowo utrwalonych, choć często już zdezawuowanych przez współczesność klisz, z drugiej zaś – chcemy przyjrzeć się jak funkcjonują mechanizmy i strategie pamięci indywidualnej.

 

 

Wystawa:

07.04 – 18.06.2017

 

 

Baszta Czarownic / al. F. Nullo 8 / Słupsk
 

Galeria Kameralna / ul. Partyzantów 31a / Słupsk
 

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

 

Radio Gdańsk © 2017