Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kalendarz imprez


Kalendarz imprez


imprezy@radiogdansk.pl
PATRONAT

Trio Mandili & Laboratorium Pieśni w Gdańsku

Data: Czwartek, 11 Maja 2017, godz. 19:00
Miejsce: Klub muzyczny Parlament
Adres: Gdańsk, Św. Ducha 2
Bilety:

70 - 80 zł

organizator: Agencja Artystyczna Perspektywy

Zapraszamy na koncert zespołów Trio Mandili & Laboratorium Pieśni w ramach cyklu World Music Nocą. Tym razem na nasz wieczór dedykowany będzie pięknym pieśniarkom, które wyśpiewają nam wiele cudownych historii z różnych stron świata. Trio Mandili to trzy zjawiskowe Gruzinki, które zaprezentują nam muzyczny folklor rodem z gór Kaukazu. Tradycyjne pieśni krajów słowiańskich, bałkańskich i skandynawskich to z kolei domena Laboratorium Pieśni, trójmiejskiej grupy pieśniarek, która również wystąpi podczas naszego koncertu. Takie zestawienie spowoduje, że po zapadnięciu majowego zmroku Klub Muzyczny Parlament w całości wypełni się magicznym, kobiecym śpiewem...

Zapraszamy na trzecią edycję World Music Nocą!!

TRIO MANDILI (Gruzja) folk gruziński:

Piękne głosy, niesamowite harmonie, uroda, naturalność, bezpretensjonalność i oczywiście wielki talent. Tym trzy młode dziewczyny z Gruzji tworzące Trio Mandili w 2014 roku zawojowały świat po tym, jak opublikowały w sieci nakręcony komórką filmik, na którym śpiewają piosenkę "Apareka". Kolejne nagrania z "muzycznych spacerów" dziewczyn zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Wykonując ludową gruzińską muzykę z użyciem tylko jednej gitary, Trio Mandili zdobyło serca milionów fanów na świecie, co jest swoistym fenomenem. Trzy skromne studentki z Gruzji zrobiły coś z potrzeby chwili, odnosząc niespodziewany sukces.

https://www.facebook.com/triomandili.band/videos/959316380867224/

https://www.youtube.com/watch?v=zMTwB5iI3uE

 

LABORATORIUM PIEŚNI (Gdańsk) etno/muzyka tradycyjna:

Grupa trójmimejskich pieśniarek śpiewających tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych. Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

https://www.facebook.com/laboratoriumpiesni/videos/1041625182554958/

https://www.youtube.com/watch?v=04fEWQOwUD4

 

Wydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/400787636964855/

 

 

Radio Gdańsk © 2017