Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Kultura
"Assassin's Creed" to premiera wyczekiwana przede wszystkim przez miłośników gier komputerowych. "Assassin's Creed" to premiera wyczekiwana przede wszystkim przez miłośników gier komputerowych. Fot. materiały prasowe
  • Czwartek,

    05 stycznia 2017

    16:02

Historia asasynów na podstawie gry komputerowej i argentyński kandydat do Oscara [NA CO DO KINA]

Historia zabójcy w czasach hiszpańskiej inkwizycji, która powstała na podstawie gry komputerowej, najlepszy włoski film minionego roku albo polska komedia w gwiazdorskiej obsadzie.

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was najciekawsze kinowe premiery. Długi weekend spędzony w kinie może być świetnym pomysłem.

ASSASSIN'S CREED


Technologia przyszłości przenosi bohatera w czasy hiszpańskiej inkwizycji. Michael Fassbender jako przestępca dziedzicznie obciążony wspomnieniami przodków z tajnego stowarzyszenia zabójców, za sprawą futurystycznej machiny z wdziękiem wojowników ninja szybuje nad dachami katedr. Podobnie jak w grze komputerowej, z której film się zrodził, możemy z nim pokonywać bariery czasu i przestrzeni w walce z zakonem templariuszy o przetrwanie świata… w przeszłości i przyszłości.


DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

dobrze sie klamie
W filmie zagrała między innymi polska aktorka Kasia Smutniak


A gdyby tak w czasie towarzyskiego spotkania położyć na stole wszystkie telefony i upublicznić każdą nadchodzącą informację? Na ten prosty i genialny, jak się okazało, pomysł wpadli twórcy tego włoskiego przeboju, w którym siódemka przyjaciół rujnuje sobie życie w czasie jednego wieczoru. Komediodramat uznany za najlepszy włoski film minionego roku z udziałem polskiej aktorki i modelki Kasi Smutniak.

HONOROWY OBYWATEL

Argentyński kandydat do Oscara, nagrodzony na festiwalu w Wenecji za rolę Oscara Martineza. Gra on znanego pisarza, noblistę, który postanawia odwiedzić swoje rodzinne miasteczko i przyjąć tytuł jego "honorowego obywatela".

PO PROSTU PRZYJAŹŃ

przyjazn
W polskim filmie znajdziemy wielu znanych polskich aktorów.


Polska komedia wielowątkowa atrakcyjnie obsadzona. Na ekranie pojawią się między innymi: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Dąbrowska, Jan Peszek, Piotr Fronczewski i Tymon Tymański.

SING

Tu gwiazdorska jest obsada polskiego dubbingu, żeby wymienić tylko Marcina Dorocińskiego i Małgorzatę Sochę, ale nie dlatego dzieci już dziś szaleją na punkcie tej animacji (pokazała się w kinach przed oficjalną premierą). Miś koala ratuje swój upadający teatr ogłaszając konkurs na najpiękniejszy głos świata – i wtedy się zaczyna. Charyzmatyczny, śpiewający ślimak w muszce, rapujący krokodyl, tańcząca świnka, króliki i liryczny goryl… To jeden z filmów nominowanych do Złotych Globów 2017.

WIPLALA

wiplala


holenderski film bajkowo -przygodowy (fabularny, ale z dużą ilością efektów specjalnych) dla całej rodziny. "Wiplala" to nie jest żadna "ważna lala", tylko ktoś w rodzaju Piotrusia Pana o wzroście Calineczki i słabo kontrolowanej umiejętności czarowania. Całą rodzinę Blomów zmniejsza do takich rozmiarów, że pies może ich zjeść, a koń rozdeptać, co jest rzecz jasna tylko początkiem familijnych przygód.

Iwona Borawska/mili

Komentarze

Lubiana B Kult

Radio Gdańsk © 2017