Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
W Radiu Gdańsk spotkaliśmy się też z użytkownikami Twittera W Radiu Gdańsk spotkaliśmy się też z użytkownikami Twittera Fot. Radio Gdańsk/Anna Baranowska
  • Środa,

    03 lutego 2016

    08:15

Mnóstwo koncertów, spektakli no i Dzień Otwarty. Radio Gdańsk docenione za program z okazji 70-lecia naszej rozgłośni

To bardzo miły akcent dla zespołu Radia Gdańsk. Rada Programowa naszej Rozgłośni, która składa się z reprezentantów środowisk twórczych, dziennikarskich i politycznych, jednogłośnie, wysoko oceniła program i realizację obchodów 70-lecia Radia Gdańsk, które świętowaliśmy przez cały 2015 rok.

Na obchody złożyło się mnóstwo wydarzeń o charakterze kulturalnym i wiele przedsięwzięć publicystycznych.

WAŻNE WYDARZENIA MUZYCZNE

Zapraszaliśmy Państwa na koncerty muzyki rockowej, takich uznanych wykonawców jak np. Mela Koteluk, Julia Marcel czy Skubas. Zaprezentowaliśmy cykl NAPRAWDĘ WYJĄTKOWYCH koncertów fortepianowych, w których zagrali laureaci Konkursu Chopinowskiego: Łotysz Georgijs Osokins, Kanadyjczyk Richard Hamelin i nasz, gdański, wspaniały Piotr Pawlak. A zaproszenia na te recitale były towarem niezwykle poszukiwanym!

SŁUCHACZE NASZĄ WIDOWNIĄ

Wspólnie z pomorskimi teatrami i Operą Bałtycką zapraszaliśmy Państwa na specjalne spektakle, gdzie całą widownię stanowili wyłącznie nasi Słuchacze. Na naszej antenie prezentowaliśmy spektakle teatru radiowego, czyli słuchowiska, które pisali dla nas pisarze: Paweł Huelle i Mieczysław Abramowicz. Słuchowisko “Filip” według Leopolda Tyrmanda wystawiliśmy na żywo, z udziałem aktorów, w dniu naszego jubileuszu, czyli 28 czerwca.

KULTURA I POLITYKA

W ubiegłym roku organizowaliśmy też liczne debaty przed referendum i wyborami parlamentarnymi, odwiedzając kilkanaście miast na Pomorzu. Jako patroni medialni pomogliśmy w nagłośnieniu ponad siedmiuset imprez kulturalnych na całym Pomorzu.

Dziękujemy Radzie Programowej i dziękujemy Państwu, że jesteście z nami! Będziemy się starać jeszcze bardziej.

Uchwała nr 1/2016
Rady Programowej Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Gdańsku Radio Gdańsk S.A.

Rada Programowa Radia Gdańsk na posiedzeniu w dniu 02 lutego 2016 r. dokonała oceny realizacji w 2015 roku programu obchodów jubileuszu 70-lecia Rozgłośni. Informacje Zarządu o wykonaniu poszczególnych zaplanowanych na cały 2015 rok przedsięwzięciach jubileuszowych rozpatrywane były na bieżąco w trakcie roku, jednakże skala i mnogość wydarzeń kreowanych przez Rozgłośnię w tym czasie zasługują na podkreślenie. Rada Programowa wysoko ocenia zaangażowanie Zarządu i Pracowników Radia Gdańsk S.A. w przygotowanie jak i w realizację całorocznego programu obchodów 70 lecia. Szczególne nasze uznanie budzi realizacja rocznicowych wydarzeń na całym Pomorzu z udziałem Słuchaczy. Organizowane w wielu miejscowościach wizyty Radia Gdańsk zbudowały silne więzi z licznymi grupami Słuchaczy, dla których inicjatywa rozgłośni często była jedyną możliwością uczestniczenia w ważnym wydarzeniu kulturalnym. Rok jubileuszowy zakończono 30 grudnia 2015 roku „Dniem otwartym Radia Gdańsk”, w którym uczestniczyło prawie 2 tysiące odwiedzających a zwieńczeniem tego dnia był koncert znakomitego pianisty, finalisty tegorocznego Konkursu chopinowskiego.

Radio Gdańsk realizując autorski projekt obchodów 70 rocznicy swojego powstania, odegrało znaczącą rolę na rynku medialnym naszego regionu w upowszechnianiu kultury i budowaniu więzi społecznych, zasługując tym samym na nasze uznanie.

mich

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017