Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Konrad Mielnik dostał nagrodę Małej Kapituły. Konrad Mielnik dostał nagrodę Małej Kapituły. Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki
  • Czwartek,

    21 kwietnia 2016

    20:34

Nasz redakcyjny kolega laureatem Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Konrad Mielnik, szef Redakcji Artystycznej Radia Gdańsk, laureatem Pomorskiej Nagrody Artystycznej! W tej samej kategorii nagrodę otrzymał również Przemysław Dyakowski za płytę nagraną w naszym studiu.

Konradowi Mielnikowi przyznano nagrodę w kategorii Kreacje za pomysł i kształt Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2015, w tym przede wszystkim za koncert inauguracyjny w Centrum św. Jana w Gdańsku - monumentalną Pasję wg św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha.

NAGRODZENI W KATEGORII KREACJE

W tej samej kategorii nagrodzony został również Przemysław Dyakowski za Swing! - lekką płytę w stylistyce muzyki swingowej w wykonaniu weterana pomorskiego jazzu z formacją Take It Easy. Przypomnijmy, że krążek został nagrany w studiu Radia Gdańsk.

Ostatnią nagrodzoną w kategorii Kreacje jest Marzena Nieczuja-Urbańska. Została doceniona za za książkę "Teatr... jest całym moim życiem. Opowieść o Ryszardzie Majorze", która jest bogatym zbiorem nasyconych emocjami opowieści przeplatanych anegdotami z życia teatru.

Pomorskie Nagrody Artystyczne, najważniejsze wyróżnienia w dziedzinie kultury naszego regionu, zostały przyznane w czwartek wieczorem w Filharmonii Bałtyckiej. Najważniejsze wyróżnienia wręczał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

LOTOS, MIODEK I DEJNA

Honorowe wyróżnienie oraz tytuł Mecenasa Kultury w roku 2015 trafiły do Grupy Lotos S.A. za długofalowe wspieranie kultury na Pomorzu, w tym Opery Bałtyckiej oraz Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, a także festiwali, m.in. Solidarity of Arts, Festiwalu Szekspirowskiego, Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot.

Pomorską Nadzieją Artystyczną został Marcin Miodek za barwną i wyrazistą kreację Piotra Tumana, udany debiut aktorski w Wesołych kumoszkach z Windsoru w koprodukcji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

Decyzją Marszałka Województwa Pomorskiego Wielką Pomorską Nagrodą Artystyczną uhonorowana została Bronisława Dejna za umiejętne budowanie mariażu świata kultury i nauki poprzez szereg nowatorskich i interdyscyplinarnych projektów czerpiących z bogatego dziedzictwa cywilizacyjnego Gdańska i Pomorza.

Autorką statuetki Gryfa Pomorskiego, którą otrzymali wszyscy wyróżnieni jest Maria Kuczyńska.

mili

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017