Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
"Mamo, tato - ratuj!" to nowa audycja Radia Gdańsk o relacjach rodziców z nastolatkami Fot. Radio Gdańsk
  • Środa,

    06 lipca 2016

    16:59

"Mamo, tato - ratuj!" to nowa audycja Radia Gdańsk o relacjach rodziców z nastolatkami

Twoje dziecko objada się albo stale odchudza? Podejrzewasz, że może pić alkohol lub mieć kontakt z narkotykami? Ciągle siedzi w internecie i nie znasz jego znajomych. Masz poczucie, że tracisz z nim kontakt? To może być audycja dla Ciebie.
"Mamo, tato - ratuj!" to nowy program Radia Gdańsk poświęcony budowaniu dobrych relacji rodziców z dorastającymi dziećmi. Jest częścią kampanii Radia Gdańsk, która pojawiła się na antenie wraz z początkiem wakacji. - Zwracamy w niej uwagę, że problemy dorastającej młodzieży biorą się najczęściej ze złych relacji z dorosłymi, czy to rodzicami, dziadkami albo innymi bliskimi osobami - mówi Agnieszka Michajłow, inicjatorka kampanii i dziennikarka Radia Gdańsk.
 
Program jest adresowany do dorosłych zaniepokojonych zachowaniem nastolatka, którego mają w domu lub w bliskim otoczeniu. Będziemy mówić jak do niego dotrzeć, jak rozmawiać, jak pomóc przejść przez burzliwy okres dojrzewania bez nałogów. Naszymi ekspertami są specjaliści na co dzień zajmujący się problemami młodych ludzi. Do audycji zaprosimy psychologów, psychiatrów, seksuologów a także rodziny, których dotknął problem uzależnienia.

SŁUCHAJ W KAŻDY CZWARTEK PO 11:30
 
W każdy czwartek po 11:30 będziemy radzić, jak budować dobre relacje na linii rodzic-dziecko, by nie dopuścić do tragedii i gdzie szukać pomocy. Na Facebooku powstanie profil, na którym specjaliści będą odpowiadać na pytania rodziców. Będziemy zamieszczać tam także informacje poświęcone budowaniu relacji z nastolatkami.
 
Partnerami Radia Gdańsk są Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Stowarzyszenie Monar. Program poprowadzi Joanna Matuszewska, dziennikarka zajmująca się ochroną zdrowia i problematyką społeczną, jednocześnie mama nastolatki.
 
Mamo, tato - ratuj!
czwartki godz. 11:30

  Napisz do autorki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017