Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Rytmicznie i akustycznie. 10-lecie Zagan Acoustic w Radiu Gdańsk [ZDJĘCIA] fot. Radio Gdańsk/Anna Moczydłowska
  • Sobota,

    10 grudnia 2016

    20:48

Rytmicznie i akustycznie. 10-lecie Zagan Acoustic w Radiu Gdańsk [ZDJĘCIA]

Zagan Acoustic wystąpił razem z Krzesimirem Dębskim w sobotę w Radiu Gdańsk. Transmitowaliśmy koncert z okazji 10-lecia kwartetu ze Studia Koncertowego im. Janusza Hajduna.Lider grupy Paweł Zagańczyk przyznaje, że słynny kompozytor i skrzypek chętnie zgodził się na udział w jubileuszowym występie. Brał też udział w nagraniu płyty "Folk&Roll".

WSZECHSTRONNY ARTYSTA

- Paweł Zagańczyk jest potwierdzeniem tego, co zawsze mówię o muzyce: jest dobra albo zła i wartościowanie jej nie ma sensu - zapowiedział występ Konrad Mielnik, dyrektor artystyczny Radia Gdańsk. - To artysta, który gra wszystko. 

- Solówki jazzowe powstają zazwyczaj w sposób spontaniczny. Krzysiek Dębski przygotowywał się do nagrania i pomyślał, że jednocześnie będzie grał na skrzypcach i śpiewał - mówił Zagańczyk. - Zapowiada się ciekawy wieczór. Krzesimir jest nie tylko świetnym instrumentalistą i kompozytorem, ale także świetnym gawędziarzem.

Zagan Acoustic zgotował licznej publiczności zebranej w Studiu im. Janusza Hajduna oraz słuchaczom Radia Gdańsk kilkadziesiąt minut muzyki pełnej życia i różnych emocji. Nie zabrakło tajemniczo brzmiących dźwięków, między które były wplecione pauzy. Już w pierwszym utworze bardzo dobrą rolę odegrały harmonie instrumentalne. W muzyce było czuć dużo swobody i luzu. Publiczność w studiu radiowym była zachwycona.
Komentarze

Radio Gdańsk © 2017