Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Treść przekazana pięknie brzmiącymi instrumentami. Fractus Sextet zagrali koncert w Radiu Gdańsk fot. Radio Gdańsk/Hanna Berenthal
  • Wtorek,

    24 stycznia 2017

    19:05

Treść przekazana pięknie brzmiącymi instrumentami. Fractus Sextet zagrali koncert w Radiu Gdańsk

Bez dwóch zdań wyróżniają się stylem. Fractus Sextet zagrali dla naszych słuchaczy w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk. Pełna sala publiczności i muzyka wielu gatunków - od jazzu do klasycznej - zapewniły godzinę przyjemności.

Muzycy zagrali w składzie złożonym ze świetnych trójmiejskich muzyków, w tym pedagogów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku:

Tomasz Jocz - fortepian
Andrzej Kacprzak - skrzypce
Karol Sokołowski - wiolonczela
Dawid Głowacki - saksofon, klarnet
Grzegorz Lewandowski - perkusja
Beniamin Baczewski - gitara basowa.

Jak zaznaczają sami muzycy, projekt "Piosenki bez słów" to wokalna ekspresja przeniesiona na instrumenty. Próżno było szukać linii wokalnej, cała "treść" muzyki została przekazana za pomocą instrumentów.

Fractus Sextet zagrali utwory skomponowane przez Beniamina Baczewskiego, młodego kompozytora urodzonego w Gdańsku, absolwenta tutejszej Akademii Muzycznej. W swej karierze był wyróżniony już wiele razy, choćby na XX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim 2 Agosto we włoskiej Bolonii. Innym ważnym sukcesem była I nagroda na konkursie muzycznym dla kompozytorów w Europie EU Play w Genui (kwiecień 2014 r.). Znamy go między innymi z takich utworów jak "Bursztynowa Rapsodia".


mili

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017