Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Goście podczas pierwszego zwiedzania Muzeum 2 Wojny Światowej w Gdańsku Goście podczas pierwszego zwiedzania Muzeum 2 Wojny Światowej w Gdańsku Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment
  • Sobota,

    28 stycznia 2017

    16:40

Pierwsza okazja, by zobaczyć wystawę stałą w Muzeum II Wojny Światowej. My też tam byliśmy [ZDJĘCIA]

Muzeum II Wojny Światowej po raz pierwszy zaprezentowało swe wnętrza zwiedzającym. 28 i 29 stycznia w gdańskiej placówce trwają dni otwarte. W sobotę z muzeum program nadawało Radio Gdańsk.
Dwa i pół tysiąca eksponatów na 5 tys. metrów kwadratowych. Największa ekspozycja muzealna na świecie dostępna dla zwiedzających w Gdańsku, ale tylko tych, którzy zdążyli się zarejestrować na stronie internetowej placówki.

Pierwszą grupę czekającą na wejście jeszcze przed godziną 9:00 osobiście zaprosił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz prof. Paweł Machcewicz, dyrektor muzeum, którzy uczestniczyli w zwiedzaniu. Sobotni, poranny program Radio Gdańsk nadawało właśnie z gdańskiego obiektu.NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

Wystawa główna Muzeum II Wojny Światowej jest największą ekspozycją prezentowaną przez muzeum na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią oraz podzielona jest na 18 sekcji, które opowiadają kolejnym zwrotom wojny. Co ważne, wiele eksponatów odnosi się do życia zwykłych ludzi targanych czasem wojny.

Jacek Klement/mmt

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017