Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Caren Coltrane Crusade wystąpili w ramach 53. edycji koncertów z cyklu Metropolia Jest Okey. Caren Coltrane Crusade wystąpili w ramach 53. edycji koncertów z cyklu Metropolia Jest Okey. Fot. Michał Biliński
  • Niedziela,

    29 stycznia 2017

    21:35

Owacja na stojąco po koncercie Caren Coltrane Crusade w Studiu im. Janusza Hajduna

Pierwszy w tym roku koncert z cyklu Metropolia Jest Okey już za nami. W koncertowym studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna zaprezentowało się trio Caren Coltrane Crusade.

Muzyka zespołu opierała się w dużej mierze na brzmieniach elektronicznych. Wokalistka Marzena Wrona operowała samplami, z którymi bardzo dobrze współgrały gitara Marka Kaczerzewskiego oraz na po części elektroniczna perkusja Piotra Abrahama. Caren Coltrane Crusade zaprezentowali przede wszystkim materiał ze swojej debiutanckiej płyty "The Bell". Zaczęli od "dzwoniącego" utworu tytułowego. Następny w stawce był nieco spokojniejszy "The Heart Of The Bell". W muzyce tria nie brakowało momentów bardziej mrocznych czy wręcz balladowych.

OWACJA NA STOJĄCO

Gitara dopełniała partie sampli, w zależności od ich wysokości dźwięku. Czysty głos wokalistki Marzeny Wrony był jednak głównym ogniwem muzycznej całości. Pod koniec występu instrumentaliści "przesiedli się" na gitary akustyczne i zagrali cover grupy Radiohead, która już wystąpi na Openerze.

Publiczność, która wypełniła studio im. Janusza Hajduna nagrodziła zespół gromkimi brawami. Na prośbę prowadzącego koncert Kamila Wicika oraz widzów zespół zagrał jeszcze jeden utwór. Po nim publiczność oklaskiwała muzyków na stojąco.
Rafał Mrowicki

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017