Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Reklama
Kto w tym roku najbardziej zasłużył się dla sportu na Pomorzu? [ZAGŁOSUJ]
  • Poniedziałek,

    21 grudnia 2015

    17:00

Kto w tym roku najbardziej zasłużył się dla sportu na Pomorzu? [ZAGŁOSUJ]

Wśród propozycji znajdziecie sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Rekomendacje autorstwa radiowych dziennikarzy - Włodka Machnikowskiego, Mariusza Hawryszczuka i Wojtka Luścińskiego.

GŁOS W NASZYM PLEBISCYCIE MOŻECIE ODDAĆ NA DRUGIEJ STRONIE TEGO TEKSTU. KONIEC GŁOSOWANIA W STYCZNIU 2016 ROKU.

Patryk Dobek


Miał zostać piłkarzem, ale uległ wdziękom Królowej Sportu. 2015 rok okazał się dla 21-latka przełomowy. Srebro drużynowych ME, złoto młodzieżowych ME w Tallinie oraz finał MŚ każą postrzegać zawodnika SKLA Sopot jako wschodzącą gwiazdę biegu na 400 m ppł. 

Jako wychowanek Energa Athletic Cup jest wzorem dla dzieci, które mają wątpliwości, czy historia Kopciuszka zdarzyła się naprawdę. Występami na światowych imprezach udowodnił, że chłopak z liczącego nieco ponad pół tysiąca mieszkańców Osowa, może być gwiazdą na światowych salonach.

dooooofot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski
Paweł Poljański

Skromny, pracowity, inteligentny i zawsze uśmiechnięty. W pocie czoła pracuje na sukcesy kolegów z drużyny. Prywatnie - przyjaciel, na trasie - pomocnik Rafała Majki, jednego z najlepszych polskich kolarzy. Potrafi sam "ciągnąć" peleton, im bardziej pod górę, tym lepiej. Zaczynał ściganie na kaszubskich drogach bardzo późno. Już po 10 latach przebierał w ofertach najsilniejszych i najbogatszych zawodowych grup kolarskich. Decydująca była przyjaźń z Majką, dlatego został w Tinkoff-Saxo.
poljanski

fot. Facebook
Mateusz Mika

Siatkarski perfekcjonista. Mistrz świata, który zdobył także wicemistrzostwo Polski z Lotosem Trefl Gdańsk. Jest jednym z liderów drużyny prowadzonej przez Andrea Anastasiego. Gra na gitarze, którą trzyma u Bartka Gawryszewskiego w piwnicy. Jeździ na hulajnodze, lubi pograć na konsoli i spóźnić się na trening, bo jest śpiochem.
miiiiiiiiiiiiii

fot. Agencja KFP/Jerzy Bartkowski
Grzegorz Dzikowski

O takich jak on mówi się, że "w żyłach zamiast krwi mają metanol". Współpracując ze swym pracodawcą - Tadeuszem Zdunkiem podjął się misji odbudowy gdańskiego żużla. Z Wybrzeżem awansował do pierwszej ligi, odbudował morale nie tylko zawodników, ale także kibiców. Gawędziarz, który często i chętnie gościł na radiowej antenie.
dziiiii
fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

Ariel Borysiuk

Reprezentant Polski, jeden z liderów Lechii Gdańsk. Prawdziwy generał w środku pola. Kandydat do gry na boiskach Francji podczas EURO 2016. Z grona piłkarzy, którzy zasilili Lechię przez ostatnie półtora roku, to jedyny zawodnik, który "ekstraklasowy" poziom utrzymuje bez względu na okoliczności. Charakterny, pracowity i skromny. Może stanowić wzór dla młodych, choć sam ma dopiero 24 lata.
arrrrrr

fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

1/2

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017