Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Automiras wiad
Wiadomości
Piotr Marzec jest posłem Kukiz'15 Piotr Marzec jest posłem Kukiz'15 Fot. Facebook
  • Środa,

    13 stycznia 2016

    17:15

Liroy z klubem Kukiz'15 pracują nad ustawą radiową. "Co godzinę powinna lecieć polska piosenka"

Piotr Liroy-Marzec chce, by polskie stacje radiowe grały polskie piosenki przynajmniej przez połowę czasu antenowego. Posłowie klubu Kukiz'15 pracują już nad projektem ustawy.
Pomysł Liroya zakłada większą obecność polskiej muzyki w radiu. Obecnie, stacje radiowe muszą wypełnić polską muzyką 33 procent czasu antenowego. Zdaniem posła, ten wymóg powinien być podniesiony do 50 procent.

POLSKIE PIOSENKI CHODZĄ W NOCY

Piotr Liroy-Marzec podkreśla, że stacje radiowe obchodzą obecny przepis i większość polskich piosenek puszczają w nocy. - Trzeba zmienić. W tej chwili w Polsce jest 33 procent muzyki, która jest spychana. 60 procent chodzi w ciągu dnia, a reszta w nocy - powiedział w rozmowie z Superstacją.

MUSIMY DBAĆ O RODZIMYCH ARTYSTÓW

- Są kraje Unii Europejskiej, które udział tej muzyki mają dużo lepszy. Wystarczy pojechać do Francji czy do Niemiec. Włączyć sobie tam radio i zobaczyć, jak dużo ich rodzimej muzyki tam leci. W naszym interesie jest dbanie o rodzimych artystów - dodał poseł.

DUŻA USTAWA MEDIALNA

Pomysł klubu Kukiz'15 ma dotyczyć zarówno publicznych, jak i komercyjnych stacji radiowych. Zmiany miałyby wejść w życie przy okazji "dużej" ustawy medialnej, która ma być uchwalona w ciągu pół roku.

mich

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017