Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Automiras wiad
Wiadomości
Wylicytuj lot samolotem z Robertem Biedroniem, posłuchaj muzyki i pomóż potrzebującym! XXV finał WOŚP już w niedzielę Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki, Radio Gdańsk, aukcje.wosp.org.pl
  • Wtorek,

    10 stycznia 2017

    08:44

Wylicytuj lot samolotem z Robertem Biedroniem, posłuchaj muzyki i pomóż potrzebującym! XXV finał WOŚP już w niedzielę

XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to kolejna okazja, by pomóc najbardziej potrzebującym i świetnie się bawić. Akcja startuje już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia. Co zaplanowano na Pomorzu? Sprawdziliśmy.

GDAŃSK

W Gdańsku zarejestrowało się osiem sztabów Orkiestry, a z charakterystycznymi puszkami chodzić będzie blisko 1200 wolontariuszy. W tym roku miasto wystawia na licytacje przejazd kołem widokowym, spersonalizowaną ławkę w Parku Oliwskim czy koszulkę z podpisami piłkarzy ręcznych kadry Polski.

O godz. 15:00 rozpoczną się występy zaproszonych gwiazd. Scena stanie na Targu Węglowego, a pojawią się na niej m.in. Brathanki, José Torres, Szymon Chodyniecki, Farba, Łosoś i Kipi Samba. Standardowo przed 20:00 rozbłyśnie światełko do nieba, a następnie przewidziano pokaz fajerwerków.

Pomorska Kolej Metropolitalna SA postanowiła wesprzeć w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wystawiając na charytatywną aukcję WOŚP jeden z ostatnich zachowanych przez fragmentów oryginalnej szyny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej! Szczegóły >>> TUTAJ.

GDYNIA

Tutaj światełko do nieba zostanie wystrzelone o 20:00 na parkingu przy CH Riviera. Wcześniej jednak przewidziano pokazy, licytacje, występy i zbiórki pieniędzy do puszek w zamian za charakterystyczne serduszko. U części wolontariuszy płacić będzie można kartą.

Tradycyjna licytacja odbędzie się w Teatrze Miejskim o 18:00. Zdobyć będzie można m. in. samochód terenowy, koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem oraz wycieczkę do fabryki Ferrari. Poza tym na licytacje wystawione zostaną karnety na festiwal filmowy, Open'era, do teatru, zaproszenie na kolację z Januszem Palikotem czy tęczowy parasol od Barbary Nowackiej. 

Atrakcje będą także w centrach handlowych: Batory, Riviera, Klif, Szperk oraz w Centrum Aktywności Seniora i w Teatrze Miejskim.

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz kolejny pomogą też rowerzyści. W niedzielę przejadą od Ergo Areny na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Świętować będzie można od południa do 20:00 w klubie muzycznym Scena, gdzie działać będzie sopocki sztab WOŚP. Zagrają trójmiejskie zespoły muzyczne oraz odbędą się licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Orkiestry.

Jest też coś dla miłośników zwierząt... i to niekoniecznie domowych. Z ciekawą propozycją zgłosiło się Akwarium Gdyńskie, które chętnie pozwoli Wam opiekować się ośmiornicą olbrzymią, piraniami czerwonymi, murenami, rekinami czy skrzydlicami. Wystarczy wziąć udział w licytacji, by posmakować "Dnia z życia Akwarysty". Znajdziecie ją >>> KLIK

W Gdyni będzie można również wylicytować wyjątkową szafę "Serduszko". "To najszlachetniejszy wariant tego mebla – z dodatkami z litego, polskiego dębu. Solidny, ponadczasowy, ale wzbogacona o ten jeden wyjątkowy, mega współczesny element: premierową skórkę „Serduszko”!!! To efekt zaangażowania się 136 przewspaniałych osób, w wieku od 4 do… 64lat, które odpowiedziały na nasz apel, wykonały serduszka i przesłały je nam z różnych stron świata: od Gdyni i Gdańska, przez Szwecję, Holandię, aż po Majorkę!" - czytamy na stronie aukcji. Szczegóły znajdziecie >>> TUTAJ.

SOPOT

Główna impreza odbędzie się na plaży w okolicy sopockiego molo między 10:00 a 16:00. Największą atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość przejechania się czołgiem, pojazdami bojowymi, policyjnym radiowozem czy wozem strażackim. Poza tym podziwiać będzie można ratowników w akcji. Nie zabraknie gorącej grochówki.

Organizatorzy przygotują też bazę wojskową, w której obejrzeć kolekcję replik broni oraz armatę przeciwlotniczą.

ELBLĄG

Scena główna stanie jak zwykle na Starym Mieście przy ratuszu staromiejskim. Na niej odbędą się licytacje i występy: m.in. Julii Olędzkiej - finalistka Mam Talent oraz elblążanina Gracjana Kaladyka. Około godz. 20 zostanie wysłane światełko do nieba.

Start imprezy - o godzinie 13:00. W mieście będzie kwestowało zbierało aż 500 wolontariuszy. Mają zapewniona opiekę strażników miejskich (patrole) i ciepłą herbatę oraz pizzę w sztabie. Organizatorem od dwóch lat jest PTTK Elbląg. Sztabiki są też w 10 szkołach i startują już w piątek.

SŁUPSK

Siedziba sztabu będzie się znajdować w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku przy al. 3 Maja. Główna impreza odbędzie się w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku w godz. 14- 20. W programie między innymi: prezentacja Cheerleaders Maxi Energa, licytacja gadżetów WOŚP i darów słupszczan, występy solistów ze Studia Piosenki MCK, występy wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury, występy wokalistów ze Słupskiego Ośrodka Kultury, prezentacje dziecięcych i młodzieżowych mistrzów Polski i regionu ze Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni, występ zespołu RANDOM. Finał to koncert zespołu Kombii oraz - tradycyjny już - pokaz sztucznych ogni, czyli Światełko do nieba.

Na scenie SOK zaprezentują się następujący artyści: Kalamarapaksa, Sołtan Blues Band, Paulina Stolarczuk & Łukasz Kowalczyk, Karcer, Parafraza, H.Lucyna. Miejsce: ul. Braci Gierymskich 1. Start o godz. 17. Wstęp wolny.

Ciekawostka: Do wylicytowania jest lot samolotem z Robertem Biedroniem.

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017