Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Automiras wiad
Wiadomości
III LO po raz kolejny okazało się najlepsze na Pomorzu. III LO po raz kolejny okazało się najlepsze na Pomorzu. Fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke
  • Wtorek,

    10 stycznia 2017

    17:25

Trzy trójmiejskie licea na liście 50 najlepszych w Polsce [RANKING PERSPEKTYWY]

Gdyńskie liceum nr III oraz gdańska "Trójka" i "Piątka" znalazły się w pierwszej 50. najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce według rankingu Perspektywy 2017.

III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni uplasowało się najwyżej, bo na 7. miejscu. W porównaniu do ubiegłego roku to jednak spadek o jedno miejsce.

NIE TYLKO GDYNIA

Ex aequo 46. miejsce zajęły dwa gdańskie licea – III LO im. Bohaterów Westerplatte i V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. W drugiej 50. znalazły się też: Gdańskie Liceum Autonomiczne, VI LO im. Wacława Sierpińskiego z Gdyni i II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Wł. Pniewskiego w Gdańsku.

 

 


TECHNIKA RÓWNIEŻ SPOZA TRÓJMIASTA

Z kolei w rankingu techników najwyżej, bo na 48. miejscu, uplasowało się gdańskie Technikum nr 8 w CKZiU nr 2. W pierwszej setce znalazły się też: słupskie Technikum nr 5 w ZS Ekonomicznych i Technicznych oraz Technikum nr 2 w ZSZiO z Kartuz.

Ranking Perspektywy 2017 przygotowano na podstawie kilku kryteriów, osobno dla liceów i dla techników. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Pod uwagę brane są także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

 

Ranking liceów ogólnokształcących Perspektywy 2017:

 

Więcej szczegółów na stronie Perspektywy >>> TUTAJ

 

Ewelina Potocka/mili

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017