Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
13 urodziny manhattanu_w
Wiadomości
Najnowszej powieści Anny Sakowicz bedzie można posłuchać w marcu w Radiu Gdańsk Najnowszej powieści Anny Sakowicz bedzie można posłuchać w marcu w Radiu Gdańsk Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment
  • Poniedziałek,

    06 marca 2017

    11:00

Nowa powieść w Radiu Gdańsk. "Niedomówienia" Anny Sakowicz [ODCINKI]

Trudna miłość, niepokojąca zagadka i rodzinna fascynacja "czarną sztuką" splątana z historią pelplińskiego egzemplarza Biblii Gutenberga. Od wtorku 7 marca na antenie Radia Gdańsk nowa powieść w odcinkach - Niedomówienia "Anny Sakowicz".

W swojej piątej książce Anna Sakowicz pozwala nam przeżyć wspólnie z bohaterką - Janką - wiele życiowych zakrętów, a przy okazji wprowadza nas w świat drukarzy, pasjonatów tajemniczego zapachu słów ukrytych w książkach.

Sakowicz wzrusza, śmieszy i zaciekawia historią niepokornej 40-latki, zanoszącej pod gdański pomnik Gutenberga egzemplarze wydrukowanych przez siebie książek i znajdującej w tym miejscu ukryte zdjęcia. Bohaterka na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Z jakim skutkiem - o tym trzeba samemu przeczytać albo posłuchać w Radiu Gdańsk.

NIEDOMÓWIENIA CZY NIE DO MÓWIENIA?

W rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk Iwoną Borawską Anna Sakowicz mówiła o interpretacji tytułu powieści - można z niego utworzyć sformułowanie "nie do mówienia". - Dzięki temu tytuł nabrał wieloznaczności. Chodzi o rzeczy, które są niedopowiedziane, ale też te, których nie da się wypowiedzieć głośno. Bohaterowie mają sporo takich tajemnic - wyjaśniła autorka.

ZWIĄZEK W CIENIU PRZESZŁOŚCI

Istotnym wątkiem powieści, oprócz śledztwa, jest historia związku głównej bohaterki. Jej partner Łukasz w dzieciństwie przeżył traumę, żyjąc z ojcem o skłonnościach sadystycznych, co odbija się na nim do dziś. Waha się pomiędzy koniecznością obrony swojej bezbronnej matki, a żalem do niej, że sama nie wyzwoliła się z wpływu męża-tyrana.

- Elementy życia codziennego z Janką wywołują w nim negatywne emocje. Choćby postawienie przed nim talerza przez Jankę w kuchni rodzi przykre wspomnienia, bo ojciec nakazywał matce stawianie go w bardzo cichy sposób. Łukasz boi się wejść w głębszą relację z Janką, ale z drugiej strony bardzo chce tego związku - opowiadała Anna Sakowicz.

Powieść Anny Sakowicz "Niedomówienia" na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku o godz. 5:20, 15:40 i 20:50. Pierwszy odcinek już we wtorek 7 marca. Czyta Olga Barbara Długońska.

Odcinek 1


Odcinek 2


Odcinek 3


Odcinek 4


Odcinek 5


Odcinek 6


Odcinek 7


Odcinek 8


Odcinek 9


Odcinek 10


Odcinek 11


Odcinek 12


Odcinek 13

ib/mich/dr

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017