Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Lubiana W
Wiadomości
Kaszuby będą rajem dla rowerzystów. Powstają kilometry nowych ścieżek Fot. Agencja KFP/Wojtek Jakubowski
  • Wtorek,

    07 marca 2017

    11:13

Kaszuby będą rajem dla rowerzystów. Powstają kilometry nowych ścieżek

Mają być nie tylko atrakcją turystyczną, ale i ułatwieniem w dotarciu do dworca kolejowego. Do września na terenie gminy Stężyca powstanie ponad 17 kilometrów ścieżek rowerowych - informuje portal expresskaszubski.pl.
Nowe ścieżki to część inwestycji związanej z budową węzła integracyjnego w Gołubiu. Nadleśnictwo Kartuzy prowadzi już ostatnie prace dotyczące wycinki drzew w pasie przeznaczonym na trasę rowerową.

Ścieżki powstaną wzdłuż dróg na odcinkach Stężyca - Gołubie, Gołubie - Szymbark - Wieżyca, Gołubie - Zgorzałe i Zgorzałe - Stężyca.

Stężyca jest pierwszą gminą w powiecie kartuskim, która rozpoczęła budowę tras rowerowych. Władze planują stworzenie sieci łączącej także Chmielno, Sulęczyno i Somonino. Samorząd występuje już o pozwolenia na budowę kolejnych odcinków ścieżek.

ASFALTOWA NAWIERZCHNIA I LEŚNE PARKINGI

Dzięki asfaltowej nawierzchni, będą mogli z nich korzystać nie tylko rowerzyści, ale także deskorolkarze, miłośnicy jazdy na hulajnodze czy rolkach. Przy ścieżkach staną znaki z atrakcjami turystycznymi, powstaną też leśne parkingi.

Łączny koszt budowy węzła integracyjnego w Gołubiu wraz ze ścieżkami rowerowymi to nieco ponad 7 milionów złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych to 3,6 miliona złotych. 800 tysięcy złotych na ścieżkę na odcinku Stężyca - Zgorzałe przeznaczył Powiat Kartuski.

mich

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017