Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
Lubiana W
Wiadomości
Na Pomorzu jest ich więcej niż mężczyzn. Żyją dłużej i więcej wydają. Co GUS wie o kobietach? [INFOGRAFIKA] Fot. pixabay.com/GUS
  • Wtorek,

    07 marca 2017

    21:33

Na Pomorzu jest ich więcej niż mężczyzn. Żyją dłużej i więcej wydają. Co GUS wie o kobietach? [INFOGRAFIKA]

Kobiety żyją średnio o 7 lat dłużej niż mężczyźni wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Średnia długość życia mieszkanek Pomorza to 81 i pół roku, mieszkańców 74,4. Na Pomorzu mieszka obecnie ponad milion 183 tysiące kobiet, mężczyzn milion 124 tysiące. Średnia wieku kobiet to 40 lat, mężczyzn 37,3.

GUS przeanalizował też, kto więcej wydaje. I tu też przodują kobiety. Po przeanalizowaniu przeciętnych miesięcznych wydatków na 1 osobę w gospodarstwie domowym okazuje się, że w przypadku kobiet wydatki na ubranie wynoszą miesięcznie średnio 16,25 złotych, w przypadku mężczyzn - 8,83.

MĘŻCZYŹNI OSZCZĘDZAJĄ NA BIELIŹNIE?

Wydatki na bieliznę w przypadku kobiet - 2,19 złotego, w przypadku mężczyzn - 0,77. Wskaźnik wydatków na obuwie w przypadku kobiet wynosi 7,42, w przypadku mężczyzn 4,01.

To tylko niektóre ciekawostki. Z okazji Dnia Kobiet urzędnicy przedstawili dane w postaci infografiki. Czy różnice pomiędzy płciami mają swoje odbicie w statystykach? Zobaczcie sami

INFOGRAFIKA PRZYGOTOWANA PRZEZ GUS



Komentarze

Radio Gdańsk © 2017