Nie „kici, kici”, tylko „pùj, pùj”. Jak zwracać się do kota po kaszubsku? [RADIOWE LEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO]
Oto Ramzes i Kleopatra. To koty kaszubskie i żeby je zawołać nie należy wołać "kici,kici", tylko "pùj,pùj" (czyt. płuj, płuj), bo właśnie tak na Kaszubach woła się pùjki czyli koty, które 17 lutego obchodzą swoje święto. Nie oszukujmy się jednak,...

















