Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej
O nas
Umowę podpisują rektor GUMed prof.Marcin Gruchała i prezes Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki Umowę podpisują rektor GUMed prof.Marcin Gruchała i prezes Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki fot. GUMed
  • Czwartek,

    13 kwietnia 2017

    17:32

Radio Gdańsk i GUMed będą wspólnie edukować w dziedzinie zdrowia

Edukacja zdrowotna mieszkańców Pomorza to wspólny cel Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Radia Gdańsk. Rektor uczelni i prezes radia podpisali umowę o współpracy. Obie instytucje będą wspólnie szerzyć wiedzę medyczną m.in poprzez audycje i inne działania informacyjne.
- Edukacja jest kluczowa w profilaktyce chorób - uważa prof. Marcin Gruchała. - Najważniejsze są działania profilaktyczne, bo chodzi o to, żebyśmy jako lekarze mieli mniej pacjentów, albo żeby ludzie byli zdrowsi.

Rektor GUMed dodał, że dzięki edukacji społeczeństwo jest bardziej świadome i żyje zdrowiej. - Istotne jest żeby ludzie wiedzieli, że lepiej szybciej wykryć problem, bo można go wówczas skutecznie wyleczyć, niż odkryć go zbyt późno, kiedy pomoc jest utrudniona. Poza tym my, jako nauczyciele akademiccy mamy do spełnienia misję w zakresie szerzenia edukacji zdrowotnej. Na co dzień uczymy studentów, ale powinniśmy przekazywać też wiedzę społeczeństwu. To jest misja uczelni i cieszymy się, że możemy to robić - powiedział prof. Marcin Gruchała.

WSPÓLNA AUDYCJA UCZELNI I RADIA

GUMed i Radio Gdańsk w ramach umowy będą m.in realizować wspólną audycję radiową z udziałem słuchaczy. Ekspertami są w niej lekarze a publiczność w studiu może zadawać im pytania. - To nowy wymiar radia, gdzie słuchacz jest współautorem programu - mówi prezes Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki.

- To jest świetna propozycja a radio jest otwarte, każdy może przyjść. Nasi słuchacze mają bezpośredni kontakt "bez kolejki"z najlepszymi fachowcami na Pomorzu. Z jednej strony jest słuchacz, a z drugiej życzliwy i kompetentny lekarz, który ma czas porozmawiać - dodaje prezes Radia Gdańsk.

Kolejna audycja z udziałem lekarzy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaplanowana jest na 15 maja. Nasi słuchacze, którzy przyjdą do radia, będą mieli okazję spotkać się z kardiologami.

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komentarze

Radio Gdańsk © 2017