Pomorskie biegi nagrodzone w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl

Jak co roku portal maratonypolskie.pl organizuje konkurs na najlepsze biegi minionego sezonu. Wśród nagrodzonych imprez nie zabrakło pomorskich biegów. Najlepszym biegiem 2014 roku w województwie pomorskim został uznany AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk.

1. AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk
2. V Kwidzyński Bieg Papiernika
3. III Kaszubska Piętnastka (Luzino k.Wejherowa)
4. Nocny Bieg Świętojański
5. VII Bieg Turystyczny Czterech Jezior (Skórcz)
6. Gdyński Bieg Niepodległości
7. Bieg Europejski Gdyni
8. Bieg Urodzinowy Gdyni
9. Bieg Westerplatte
10. Verve 10k Run Sopot

W kategorii biegów na dystansie 10 km wygrał V Kwidzyński Bieg Papiernika.

W kategorii Półmaratony na drugiej pozycji został sklasyfikowany AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk

W kategorii biegi organizowane przez Urzędy Miast, Gmin i Powiatów – w pierwszej dziesiątce znalazł się AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk (5 miejsce) oraz V Kwidzyński Bieg Papiernika (6 miejsce).

W kategorii miast liczących do 100.000 tysięcy mieszkańców – 4 miejsce zajął V Kwidzyński Bieg Papiernika. Natomiast w kategorii miasta powyżej 100.000 tysięcy mieszkańców – 3 miejsce osiągnął AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk.

W kategorii biegów masowych powyżej 1000 uczestników drugi był AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk, a na trzecim stopniu podium znalazł się V Kwidzyński Bieg Papiernika.

Wyniki plebiscytu pokazują, że AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk będzie czołowym biegiem w Polsce na dystansie 21 km i 195m. Także Kwidzyński Bieg Papiernika jest świetnym przykładem, że mniejsza miejscowość może być wzorem dla innych w kwestii organizacji imprez biegowych.

Warto dodać, że w wielu kategoriach na dalszych miejscach ujęte zostały również Gdyńskie Biegi na dystansie 10 km oraz Verve 10k Run Sopot.

Całościowe wyniki można zobaczyć na maratonypolskie.pl.