7 tysięcy uczestników Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim

Rekord frekwencji w biegowym Grand Prix Gdyni. Metę biegu głównego na 10 km osiągnęło 5380 biegaczek i biegaczy.
Łącznie z biegami młodzieżowymi czas aktywnie spędziło prawie 7 tysięcy ludzi. Start biegu głównego na dystansie 10 km w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2015, nastąpił o godzinie 15:00 jak zwykle na sygnał z ORP Błyskawica. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zawodnicy byli puszczani falami. Najpierw ruszyli biegacze z dwóch najszybszych stref, którzy zamierzali bieg ukończyć poniżej 40 minut. Natomiast pozostałe strefy startowe były puszczane oddzielnie.

Wielu uczestników chwaliło organizatorów za wprowadzenie tego pomysłu, dzięki czemu nie był zbędnych przepychanek na trasie, a uzyskanie rekordu życiowego było zdecydowanie łatwiejsze.

Wśród kobiet zwyciężyła była Marta Krawczyńska z czasem 34:55. Drugie miejsce przypadło Ewelinie Paprockiej, która wygrała pierwszy bieg tegorocznego GPX Gdyni 2015. Tym razem reprezentantka GKS Tęcza Buniks Nowa Wieś Lęborska uzyskała na mecie 36 minut i 11 sekund. Natomiast najniższy stopień na podium przypadł Marcie Łagownik (Smaruj Na Trening Team), która gdyńską dychę pokonała w 37:21.

Najszybciej 10-kilometrowy odcinek pokonał Emil Dobrowolski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, któremu zajęło to jedyne 30 minut i 8 sekund. Drugi był Marek Kowalski (gwiazda betlejemska.pl) z rezultatem 30:16, a sześć sekund później bieg ukończył Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo), który triumfował w Biegu Urodzinowym. Oficjalne wyniki dostępne są (Tutaj).

Wcześniej na Skwerze Kościuszki rywalizowali najmłodsi uczestnicy w Biegu Malucha oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mierzyli się ze sobą na różnych dystansach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów i zapraszamy już na kolejne biegi z cyklu GPX Gdyni 2015 z PKO Bankiem Polskim, aby zdobyć koleje części medalowej układanki w kształcie figur z trzema uczestnikami i podium.

19 czerwiec: Nocny Bieg Świętojański
11 listopada: Jesienny Bieg Niepodległości

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora biegu – gdyniasport.pl.