Świetne występy młodych lekkoatletów na mistrzostwach Polski do lat 18. Gwiazdą był Marek Zakrzewski

W Bielsku-Białej zakończyły się w niedzielę mistrzostwa Polski do lat 18 w lekkiej atletyce. Słupska Akademia Młodego Lekkoatlety wraca z zawodów z medalami wszystkich kolorów. Gwiazdą mistrzostw był oczywiście sprinter Marek Zakrzewski, który pobił kolejny rekord Polski. Medalowe sukcesy odniosły też inne kluby regionu.

Marek Zakrzewski w juniorskiej atletyce ma już status gwiazdy po zdobytym niedawno złotym medalu na mistrzostwach Europy U-18 w Jerozolimie. W mistrzostwach Polski tyko potwierdził klasę. Wygrał zdecydowanie bieg na 100 metrów w świetnym czasie 10,39 sek. Drugi złoty medal wywalczył na 200 metrów. Wygrał nie tylko zdecydowanie, ale znacząco poprawił rekord Polski juniorów, łamiąc barierę 21 sek, uzyskując czas 20,90 sek.

Zakrzewski miał też udział w sztafecie AML 4 x 100 m, która zdobyła srebrny medal. Skład sztafety uzupełniali Jan Osiński, Kacper Kasprzyk i Oliwier Kołodziejski.

Ale jeszcze lepiej spisała się męska sztafeta AML 4 x 400 metrów, która okazała się najlepsza. Złoto wywalczyli: Kacper Kasprzyk, Oliwier Kołodziejski, Tymoteusz Płatkowski i Jan Gostomczyk. Trener biegaczy Tomasz Czubak wykonał świetną pracę i ma powody do dumy.

Lekkoatleci AML zdobywali też medale  w konkurencjach technicznych. Podopieczne Bernadetty Kopeć, skoczkinie wzwyż Milena Patejuk zdobyła srebro, a Emilia Twardowska brąz (obie z wynikiem 173 cm). W mistrzostwach nie startowała z powodu kontuzji uzyskująca najlepsze wyniki w grupie skoczkiń Hanna Grabowska. Z tego samego powodu w skoku wzwyż zabrakło też Kewina Małka.

Lekkoatleci AML zdobywali także sporo punktowanych miejsc (IV – VI), w skokach wzwyż i w dal oraz w biegach średnich. Ostatecznie sześć medali – trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy – dały słupskiemu klubowi w klasyfikacji generalnej znakomite drugie miejsce w Polsce.

Medalowe sukcesy odniosły w mistrzostwach inne kluby regionu. Jan Stasiołek z LKS Fenix Słupsk zdobył złoty medal w rzucie oszczepem (rekord życiowy 64,76 m). Roksana Piechowska z Talexu Borzytuchom została złotą medalistką w biegu na 1500 m, srebro w biegu na 2000 m z przeszkodami uzyskał Krzysztof Zieliński, a Mateusz Buśko z tego klubu był trzeci na 800 m. W sumie do Talexu powędrowały trzy medale. To wielki sukces.

Z kolei LKS Jantar Ustka wraca z Bielska-Białej z medalem brązowym Aleksandra Nurkowskiego w biegu na 400 m przez płotki.