Koszykarze Czarnych Słupsk przegrali z ZZ Leiden i odpadają z eliminacji FIBA Europe Cup

Grupa Czarni Słupsk zakończyli swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi. Porażka z holenderskim ZZ Leiden 74:78 zamknęła im drogę do finału eliminacji FIBA Europ Cup.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Czarnych od prowadzenia 13:3, którzy w obronie świetnie odczytywali zamiary rywali i zatrzymywali atak holendrów efektownymi przechwytami, z których wypracowywali skuteczne kontry.
Zespół ZZ Leiden jest klubem ogranym w europejskich pucharach i te różnice z biegiem meczu widać było coraz bardziej przewagę doświadczenia. Holendrzy budowali swoje akcje spokojnie, mądrze wykorzystując luki w obronie Czarnych. Ta obrona nie była w przekroju meczu zła, a momentami nawet bardzo dobra, gdzie „agresywni” obrońcy Czarnych potrafili wybić z uderzenia rywala. Niestety, w ofensywie zbyt często dominowało „szaleństwo ataku”. Nieprzygotowane, indywidualne akcje i zbyt szybko oddawane rzuty.

WYRÓWNANY MECZ DO OSTATNICH MINUT

Mimo to mecz był raczej wyrównany. Prowadzenie zmieniało się często. Choć Leiden w III kwarcie prowadziło nawet różnicą 9 pkt. (53:62) Czarnym udawało się odrabiać starty. Cztery minuty przed końcem po trójce Shavon Colemana , po okresie dobrej gry obronie, Czarni nawet prowadzili 67:66. Jednak ostatnia część gry należała do Holendrów.

Czarnym zabrakło tym razem lidera, choćby takiego jakim dzień wcześniej był Diante Watkins, i cierpliwości w budowaniu akcji. Nie bez znaczenia był fakt, że Czarni w odróżnieniu od rywali, rozgrywali drugi mecz dzień po dniu.

O wielkiej porażce nie może być mowy, bo słupszczanie ambitnie zaprezentowali się
we francuskim Cholet, gdzie rozgrywany był turniej. Jednak można mówić o lekkim rozczarowaniu, bo przy odrobinie bardziej konsekwentnej grze i szczęściu rywal z Leiden był do pokonania.

Kibicom pozostają teraz ligowe emocje, wcale nie najniższej rangi. Już w niedzielę, w hali Gryfia słupszczanie podejmą, świetnie spisującą się na początku sezonu Stal Ostrów Wielkopolski.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – ZZ Leiden 74:78 kwarty: 17:17, 19:21, 21:26 , 17:14
Czarni: Coleman 20 (4), Bryant 12, Watkins 11 (2), Witliński 9, DiLeo 8 (2) oraz Lake 6, Musiał 5 (1), Leończyk 3, Chyliński 0, Jankowski 0.

W drugim meczu półfinałowym gospodarze z Cholet zdecydowanie pokonali Besiktas Stambuł 93:62 i zagrają w finale z ZZ Leiden.