Darmowa komunikacja miejska 1 września dowiezie mieszkańców na Westerplatte

(fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

Na odbywające się 1 września na Westerplatte obchody związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej będzie można dojechać bezpłatną komunikacją miejską. Uczestnicy mogą skorzystać z dziesięciu specjalnych linii autobusowych.

W związku z obchodami 83. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej na Westerplatte, w czwartek pierwszego września uruchomionych zostanie 10 linii dowozowych (numery linii od W1 do W10) i 1 odwozowa (W58). Z powodu zamknięcia dla ruchu pętli autobusowej Westerplatte, przystankiem końcowo-początkowym dla autobusów linii 106 i 138 będzie „Przystań Żeglugi” 02.

AUTOBUSY LINII W1 – W10

Wszystkie autobusy dojadą na Westerplatte między godz. 03.31 a godz. 04.01. Następnie będą czekać do zakończenia uroczystości, by (jako linia W58) odwieźć uczestników.

Autobusy linii W1 – W10 oraz W58 obsłużą na trasach przejazdu wszystkie przystanki zgodnie z ich statusem dla linii dziennych (prosimy o zwrócenie uwagi na przystanki „na żądanie”).

TRASY I GODZINY ODJAZDÓW

(fot. gdańsk.pl)

W1: Górki Zachodnie 01 (odj. godz. 03.11) – Łowicka – Kępna – Sówki – Stryjewskiego – Budzysza – Sucharskiego – Westerplatte.

W2: Czyżewskiego 01 (odj. godz. 02.47) – Czyżewskiego – Cystersów – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Oliwa Pętla Tramwajowa 08 (jak linia 117 w kierunku Jelitkowa, odj. godz. 02.54) i 07 (jak linia 169 w kierunku Osowej, odj. godz. 02.55) – Obrońców Westerplatte – Wita Stwosza – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Zwycięstwa – Błędnik – Podwale Grodzkie – Dworzec Główny 12 (odj. godz. 03.08 oraz godz. 03.17) – Wały Jagiellońskie – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

W3: Przegalina 01 (odj. godz. 02.56) – Przegalińska – Świbnieńska – Boguckiego – Turystyczna – Nadwiślańska – Górki Wschodnie – Nadwiślańska – Wiślinka – Przejazdowo – Sobieszewska – Główna – Elbląska – Sucharskiego – Westerplatte.

W4: Równa 01 (odj. godz. 03.04) – Równa – Sandomierska – Olszyńska – Miedza – Łanowa – Ścieżki – Bratki – Na Szańcach – Olszynka-Szkoła – Na Szańcach – Osiedle – Opłotki – Elbląska – Sucharskiego – Westerplatte.

W5: Niedźwiednik 01 (odj. godz. 02.45) – Góralska – Potokowa – Rakoczego – Bulońska – Adamowicza – Nowa Wołkowyska – Myśliwska – (nawrót na rondzie przy przystanku „Jasieńska”) Myśliwska – Nowa Wołkowyska – Adamowicza – Bulońska – Rakoczego – Jaśkowa Dolina – Wileńska 01 (zajazd jak linie 127 i 184, odj. godz. 03.12) – Jaśkowa Dolina – Piecewska – Beethovena – Suchanino (jak linia 199) – Powstańców Warszawskich – Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

W6: Olimpijska 01 (odj. godz. 02.45) – Ofiar Grudnia 70 – Wielkopolska – Przebiśniegowa – Niepołomicka – Pastelowa – Kolorowa – Srebrna – Kampinoska (nawrót jak linia 113, odj. godz. 02.55) – Srebrna – Niepołomicka – Świętokrzyska – Platynowa – Uranowa – Krzemowa – Platynowa – Małomiejska – Trakt Św. Wojciecha – Okopowa – Toruńska – Wróbla – Łąkowa – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

W7: Bysewo 01 (odj. godz. 02.44) – Budowlanych – Nowatorów – Kartuska – Otomińska – Goplańska – Kiełpino Górne 01 (odj. godz. 02.59) – Goplańska – Otomińska – Armii Krajowej – Kartuska Północna – Kartuska – Źródlana – Kartuska – Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

W8: Jeleniogórska 01 (odj. godz. 02.43) – Piotrkowska – Warszawska – Jabłoniowa – Przywidzka – Czermińskiego – Guderskiego – Świętokrzyska – Bergiela – Porębskiego – Zakoniczyn 01 (odj. godz. 03.01) – Bergiela – Świętokrzyska – Havla – Wilanowska – Witosa – Cienista – Worcella – Styp-Rekowskiego – Reformacka – Stoczniowców – Zaroślak – Trakt Św. Wojciecha – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

W9: Osowa PKP 04 (odj. godz. 02.56) – Barniewicka – Junony – Wodnika – Spacerowa – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka – Pomorska – Chłopska – Jagiellońska – Kaczyńskiego – Kołobrzeska – Rzeczypospolitej – Legionów – Kościuszki – Kochanowskiego – Uczniowska – Płażyńskiego – Sucharskiego – Stadion 05 (odj. godz. 03.46) i Stadion 03 (odj. godz. 03.47) – Westerplatte.

W10: Port Lotniczy ​02 (odj. godz. 02.57) – Słowackiego – Złota Karczma – Mjr Słabego 02 (odj. godz. 03.06) – Złota Karczma – Słowackiego – Żołnierzy Wyklętych – Galeria Bałtycka 05 – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP 05 (odj. godz. 03.19) – Lendziona – Galeria Bałtycka 07 (odj. godz. 3.21) – Grunwaldzka – Żołnierzy Wyklętych – Hynka – Jana Pawła II – Czarny Dwór – Hallera – Dworska – PCK – Gdańska – Krasickiego – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej – Wolności – Władysława IV – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej – Stadion 03 (odj. godz. 03.50) – Sucharskiego – Westerplatte.

mat.pras./aKa

Komentarze


Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj