Chemikalia na terenie wojskowym w Słupsku. Służby uspokajają mieszkańców
Pojemniki z chemikaliami znaleziono na terenie byłej jednostki wojskowej w Słupsku. Służby uspokajają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.
Pojemniki z chemikaliami znaleziono na terenie byłej jednostki wojskowej w Słupsku. Służby uspokajają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.
Uroczysta msza święta i biało-czerwony marsz pod pomnik księdza Mariana Góreckiego. 2 maja obchodzimy 120. rocznicę urodzin duchownego, który został zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof. W uroczystości wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, przedstawiciele stowarzyszeń, samorządowcy oraz mieszkańcy Nowego Portu.
Ponad 55 tysięcy złotych kosztowało osuszanie i remont pomieszczeń Warsztatów Terapii Zajęciowej należących do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Słupsku. O trudach i pracach naprawczych, a także o samych zajęciach, o tym, jak wspólnie pokonuje się przeszkody, jak działać, aby świadomość terapii była ponad trudności, które powstają i co człowiek może dać od siebie, aby razem było nam łatwiej,
We wtorek, 2 maja do portu przy Nabrzeżu Francuskim zawinął MSC Fantasia, który został przywitany przez Orkiestrę Dętą oraz pirata portowego. Tym samym rozpoczął się sezon wycieczkowców. Zgodnie z harmonogramem do 27 października zaplanowanych jest łącznie 40 zawinięć.
Mieli zagrać jeden koncert, a działają już od kilku lat. Zespół „No co puka” tworzą doświadczeni muzycy, którzy z gry na instrumentach, a przede wszystkim występowania przed publicznością, czerpią ogrom przyjemności, bawiąc się przy tym dźwiękami. Gośćmi Kingi Siwiec w audycji „Trzy Fale Brzmienia” byli Wiesław Krawczykiewicz i Roman Pawlaczyk, czyli połowa składu „No co puka”, który tworzą także Andrzej Smuga i Jacek Bochenek.
Matura to wcale nie jest najważniejszy egzamin w życiu. Jest ważna, ale ewentualne niepowodzenie to jeszcze nie koniec świata. Tak uważa psycholożka Agnieszka Czajkowska-Wendorff, która w audycji „Kawałek Świata i Herbata” opowiedziała Włodzimierzowi Raszkiewiczowi oraz słuchaczom radia o „Medytacji na zdaną maturę” – wsparciu, które przygotowała zarówno dla swojej córki, która w tym roku zdaje maturę, jak i dla innych maturzystów.
W konkursie na logo powiatu tczewskiego zgłoszono prawie 50 projektów. Symbol ma być wykorzystywany przede wszystkim do celów promocyjnych, a wpływ na wybór ostatecznego zwycięzcy będą mieli mieszkańcy.