Koszykarki VBW GTK Gdynia z brązowym medalem MP U22

Złote medale tym razem nie dla koszykarek VBW GTK. Gdynianki broniące mistrzowskiego tytułu musiały zadowolić się brązowymi krążkami. W meczu o trzecie miejsce nie dały szans UKS Basketowi Aleksandrów Łódzki wygrywając 61:40.

W MAŁYM FINALE NIE ZAWIODŁY

Własna hala i kibice, miano obrońcy tytułu i kilka zawodniczek z doświadczeniem reprezentacyjnym oraz ekstraklasowowym. To były główne atut VBW GTK przed finałowym turniejem mistrzostw Polski U22. Okazło się, że to wystarczyło jedynie na brązowy medal. W meczu o miejsce na podium zespół prowadzony przez trenera Marka Lebiedzińskiego nie dał szans ekipie z Aleksandrowa Łódzkiego. Gospodynie zagrały znakomicie w defensywie. Kluczowa była ostatnia kwarta wygrana przez gdynianki 21:6.

Kilka nagród indywidualnych trafiło do gdyńskich koszykarek. W pierwszej piątce turnieju znalazły się Kamila Podrógrna i Jowita Ossowska, która została przy okazji królową strzelczyń.

MISTRZYNIE Z GDYŃSKIMI AKCENTAMI

Mistrzem Polski został Cosinus Widzew Łódż. Podopieczne byłego trenera Lotosu Gdynia Dariusza Raczyńskiego w finale pokonały Eneę AZS AJP Gorzów Wielkopolski 63:56. MVP turnieju została zawodniczka łódzkiej ekipy, która kiedyś występowała w barwach gdyńskiego zespołu Julia Drop.