Asseco lepsze od Legii. Drugie zwycięstwo w sezonie

Drużyna Przemysława Frasunkiewicza pokonała w Warszawie Legię 87:76. POPSULI LEGII INAUGURACJĘ

Po derbowym zwycięstwie we własnej hali nad Czarnymi Słupsk, gdynianie wybrali się do Warszawy. Na Torwarze popsuli święto kibicom Legii, którzy czekali, aż ich zespół ponownie zagra w ekstraklasie.

Początek meczu był wyrównany. W końcówce pierwszej kwarty po trafieniu Przemysława Żołnierowicza objęli prowadzenie 23:20. W drugiej części dzięki skutecznej grze Krzysztofa Szubargi, Mikołaja Witlińskiego, a także Dariusza Wyki, który był bardzo dobrze wywiązywał się z roli podkoszowego goście odskoczyli na 9 punktów. Na finiszu pierwszej połowy Legia zmniejszyła straty do zaledwie dwóch „oczek” co zwiastowało ciekawą grę po przerwie.

PRZETRZYMALI TRUDNY MOMENT

Po powrocie obu zespołów z szatni, gra znów się wyrównała, ale Asseco miało wszystko pod kontrolą i po 30 minutach ponownie prowadziło 69:59. W czwartej kwarcie gościom przydarzył się słabszy fragment. Pozwolili Legii na serię 7:0, ale na przełamanie trafił z obwodu Marcel Ponitka wprowadzając spokój w szeregi gdyńskiej drużyny. Asseco nie dało się już wytrącić z równowagi i triumfowało 87:76.

Najlepszym strzelcem gdyńskiego zespołu z dorobkiem 17 pkt był Przemysław Żołnierowicz, który występ okrasił także 10 zbiórkami. Dobrze zaprezentowali się środkowi. Mikołaj Witliński zgromadził 17 pkt, a Dariusz Wyka 14 pkt i 7 zbiórek.