Arka przegrała pierwszy przedsezonowy sparing. Jest jednak jeden duży plus

Piłkarze Arki Gdynia z pierwszą porażką w roku. Żółto-niebiescy, którzy formę przed rundą wiosenną szlifują na obozie w Turcji, przegrali w meczu sparingowym z ukraińską Worskłą Połtawa 1:2. Kolejne, czwarte już trafienie w test meczach zanotował Patryk Kun. W środowym sparingu trener Leszek Ojrzyński miał do dyspozycji dwóch dodatkowych zawodników, którzy do tej pory leczyli kontuzję. Na boisku od pierwszych minut pojawili się bramkarz Pavels Steinbors i Antoni Łukasiewicz. Ten pierwszy piłkę z siatki musiał wyciągać już w 9. minucie, kiedy składną akcję ukraińskiej drużyny wykończył Wladyslaw Kulacz.

REGULARNY KUN

Pomimo bardzo wyrównanego spotkania z trzecią drużyną ukraińskiej ekstraklasy, na początku drugiej połowy Arka po raz kolejny dała się zaskoczyć. Kolejna składna akcja gości skrzydłem, podanie na 11. metr i pewne uderzenie Wasina – Steinbors bez szans. Arka nie złożyła broni i potrafiła zdominować rywala. Efektem bramka Patryka Kuna. W 79. minucie szybki skrzydłowy nie dał szans bramkarzowi rywali i jest to dla niego czwarte trafienie w tegorocznych sparingach, co czyni go najskuteczniejszym w ekipie Leszka Ojrzyńskiego.

KOLEJNE TEST MECZE

Przed Arką dwa kolejne sparingi. W najbliższą niedziele żółto-niebiescy zmierzą się najpierw o godz. 13 z macedońskim Siłeksem Kratowo, a trzy godziny później z kolejnym ukraińskim zespołem – Zorią Ługańsk. Po powrocie do Gdyni, Arka zmierzy się także z Wisłą Płock, a także z Chrobrym Głogów.

Arka Gdynia – Worskła Połtawa 1:2 (Kun 79′ – Kułacz 10′, Wasin 54′)

Arka (I połowa): Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak – Jan Łoś, Antoni Łukasiewicz, Andrij Bohdanow, Mateusz Szwoch, Luka Zarandia – Enrique Esqueda

Arka (II połowa): Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik (67′ Damian Zbozień), Frederik Helstrup, Adam Marciniak – Patryk Kun, Bartosz Nowicki, Michał Nalepa, Siergiej Kriwiec, Grzegorz Piesio – Michał Żebrakowski