Pomorze chce być centrum rozwoju innowacji zdrowotnych. Młode firmy, które zamierzają wdrażać swoje wynalazki, będą mogły w Gdańsku skonfrontować się z potrzebami rynku. Gdański Uniwersytet Medyczny, firma BreakBox Lab oraz Pomorski Klaster Interizon organizują medTECH 1-on-1, spotkanie dla przedsiębiorców zajmujących się biotechnologią, urządzeniami medycznymi i telemedycyną.
Jak zapowiada Anna Kwaśnik z Pomorskiego Klastra Interizon, wydarzenie jest dedykowane startupom, które dopiero zaczynają swój biznes.
– Proponujemy spotkanie z mentorami, którzy na co dzień doradzają dużym korporacjom z branży innowacji medycznych. Nasi mentorzy to specjaliści z dziedziny ochrony własności intelektualnej, wdrażania biznesu, budowania strategii, marketingu i rozwoju firmy – tłumaczy Anna Kwaśnik.
PIERWSZE POLSKIE DOŚWIADCZENIA
W sobotę 14 kwietnia w Audytorium Novum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w godz. 10:00-16:00 zaplanowano szereg indywidualnych spotkań z ekspertami w formule 1-on-1. – Przygotowaliśmy osiem „stolików” tematycznych: medyczno-naukowy, ochrony zdrowia, startupów medyczno-technologicznych, inwestorski, prawno-patentowy, marketingowy, sprzedażowy i finansowy – wyjaśnia Jakub Wysocki z firmy Biolumo, który jest współorganizatorem spotkania.
Więcej informacji o medTech 1-on-1 można znaleźć >>> TUTAJ
Ekspertami w czasie spotkania będzie 22 mentorów, m.in. dr Łukasz Naumiuk – mikrobiolog i specjalista diagnostyki klinicznej, Sebastian Mul – współzałożyciel i zarządzający firmą dr Pocket, Irena Lewandowska – sprzedawca aparatury medycznej z 20-letnim doświadczeniem, Aleksander Kłósek z funduszu YouNick Mint VC oraz Piotr Przymusiała – inżynier z ponad 20-letnim doświadczeniem w konstruowaniu i komercjalizowaniu urządzeń medycznych.
INSPIRACJA Z BERLINA
Inspiracją do organizacji spotkania był pobyt w Berlinie przedstawicieli gdańskiej firmy Biolumo, która wymyśliła i chce sprzedawać aparat do szybkiego określania rodzaju bakterii u pacjentów wymagających antybiotykoterapii. Młodzi naukowcy brali udział w projekcie Startupbootcamp, w czasie którego w ciągu dwóch dni skonfrontowali się twarzą w twarz z mentorami z branży.
– Chcemy ten model wdrożyć w Polsce, bo czegoś takiego jeszcze w naszym kraju nie ma. W Niemczech w ciągu dwóch dni mieliśmy około 80 rozmów z ekspertami. Normalną drogą takie spotkania zajęłyby nam pół roku – tłumaczy Jakub Wysocki. Dodaje, że na pierwsze spotkanie organizowane w najbliższą sobotę można się jeszcze zgłosić. Warunek – startup musi działać w obrębie ochrony zdrowia i pokrewnych dziedzin.
Joanna Matuszewska