Rocznica Leszka Ojrzyńskiego na pokładzie Arki. Cel? Zapomnieć o Lechii

Dokładnie przed rokiem Leszek Ojrzyński zadebiutował w roli trenera piłkarzy Arki. 17 kwietnia 2017 jego zespół przegrał z Lechią 1:2. Potem jeszcze jesienią oraz w 30. i 31. kolejce sezonu zasadniczego. Strącenie Korony ma stanowić zadośćuczynienie dla kibiców oraz dać nadzieję, że wynikowo ten sezon nie musi być gorszy od poprzedniego.

2013/14 DO POWTÓRKI

Arka grała z Koroną w Pucharze przed czterema laty. W 1/8 gdynianie wygrali u siebie 5:1. W kadrze Arki jest czterech zawodników z tamtego sezonu. Jedną z bramek zdobył wówczas Mateusz Szwoch. Odkąd klub z Gdyni występuje w Ekstraklasie (2016), nie przegrał domowego meczu z Koroną. W tym sezonie ligowym Arka nie straciła gola z drużyną z Kielc, wygrywając na wyjeździe trzema bramkami. Ostatni mecz w Gdyni zakończył się bezbramkowym remisem.

W PÓŁFINALE LEPIEJ NIE PRZEGRYWAĆ

Odrobienie strat z pierwszego meczu półfinałowego w ostatnich pięciu edycjach PP było trudnym zadaniem. Udało się to tylko Lechowi Poznań w sezonie 2014/15 w dramatycznym dwumeczu (4:6) z II-ligowym zespołem Błękitnych Stargard Szczeciński. Lechici do awansu potrzebowali dogrywki.

KORONY i ARKI TRZYLECIE W PUCHARACH

Arka

14/15 – 1/32 ( przegrana 0:1 z Gryfem Wejherowo)

15/16 – 1/16 ( 1:1 z Chojniczanką Chojnice, przegrana po karnych)

16/17 – wygrana w finale z Lechem

Korona

14/15 – 1/16 ( przegrana 1:2 z Górnikiem Zabrze)

15/16 – 1/16 ( walkower z Wdą Świecie, wygrana 1:0, ale wynik został zweryfikowany ze względu na występ nieuprawnionego gracza)

16/17 – 1/16 ( 1:1 z Puszczą Niepołomice, przegrana po karnych)

W bieżącej edycji PP Arka i Korona awans do 1/8 i 1/4 wywalczyły dopiero po dogrywkach.