Arka niepokonana w sparingach. Bezrobotni piłkarze z Hiszpanii stawili jednak opór

Piłkarze Arki Gdynia z kolejnym zwycięstwem w przedsezonowych sparingach. Podopieczni Zbigniewa Smółki wgrali z hiszpańskimi piłkarzami AFE (bezrobotnymi) 2:1. Gole dla żółto-niebieskich strzelali Adrian Klimczak i Dawid Sołdecki. Piłkarze Arki Gdynia mają na koncie kolejny rozegrany sparing podczas zgrupowania w Gniewinie. Żółto-niebiescy są jak na razie niepokonani w meczach kontrolnych. Wcześniej mierzyli się z Apoelem Nikozja i Maccabi Tel Awiw. W poniedziałek rywalem drużyny prowadzonej przez Zbigniewa Smółkę był związek profesjonalnych piłkarzy, którzy aktualnie pozostają bez kontraktów.

KLIMCZAK ZACZĄŁ STRZELANIE

W pierwszej połowie Arka dominowała niemal w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Żółto-niebiescy potwierdzili to golem, którego 21. minucie strzelił Adrian Klimczak.

SŁABSZA DRUGA POŁOWA

Po niemal całkowitej dominacji Arki w pierwszej połowie, w drugiej gdynianie oddali inicjatywę rywalom. Hiszpanie to wykorzystali i wyrównali z rzutu karnego. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 88. minucie Dawid Sołdecki

BECKFORD ZAGRAŁ TYLKO PÓŁ GODZINY

W drugiej połowie trener Smółka sprawdził umiejętności Jaya Beckforda. 18-letni zawodnik jest testowany przez Arkę, a do tej pory występował w młodzieżówkach Arsenalu Londyn. Beckford długo nie przebywał na boisku. Po 27. minutach gry zszedł z boiska.

Składy:

Arka I połowa: Staniszewski – Zbozień, Repka, Danch, Marciniak – Danielak, Bogdanov, Nalepa, Klimczak- Janota, Kolev

Arka II połowa: Staniszewski – Socha, Maghoma, Repka, Klimczak – Sulewski, Danch (72′ Młyński), Sołdecki, Beckford (72′ Sławek) – Łoś, Siemaszko