Z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało już 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. Opiekę znalazło w nich prawie 34 tysiące dzieci. Informację przekazał w mediach społecznościowych wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
Od 6 maja przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.
KIEROWNICTWO MEN ROZMAWIAŁO Z KURATORAMI OŚWIATY O AKTUALNEJ SYTUACJI
Wiceminister edukacji poinformował na Facebooku, że we wtorek odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty, której tematem było m.in. otwarcie przedszkoli.
– Z danych przekazanych we wtorek przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków) – napisał Kopeć.
Wideokonferencja dotyczyła również przygotowań do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych oraz kolejnych etapów odmrażania życia gospodarczego i społecznego, w tym systemu edukacji.
NAJSZYBCIEJ OTWARTO PRZEDSZKOLA GŁÓWNIE W MAŁYCH MIEJSCOWOŚCIACH
Według danych MEN, w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.
6 maja, w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, otwarto ponad 1600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci.
PAP/am