Samorządy z północnych Kaszub z kolejnymi dotacjami z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat wejherowski otrzymał ponad 4,35 mln złotych na remont drogi z Łężyc do zjazdu do zakładu Eko Dolina oraz na budowę drogi z Kochanowa do drogi krajowej nr 6.
Gmina Łęczyce otrzymała wsparcie na budowę chodnika przy ulicy Leśnej w Strzebielinie oraz na przebudowę ul. Szkolnej w Bożympolu Wielkim – łącznie 350 tysięcy złotych.
Z kolei gmina Władysławowo otrzymała ok. 700 tysięcy złotych na budowę ulicy Floriana Ceynowy oraz ponad 470 tysięcy na budowę ulicy Długiej.
Rok z zakazem wstępu do Parku Kaszubskiego w Wejherowie. We wtorek zaczyna się przebudowa tego rekreacyjnego terenu, który po remoncie ma stać się zieloną enklawą w mieście.
Będzie wyposażony w strefy foodtrucków i relaksu z leżankami. Przewidziano także rozbudowane place zabaw i strefę pamięci.
Na czas remontu przejście będzie odbywało się ulicami Hallera i 3 Maja – informują urzędnicy. Koszt inwestycji to prawie 3 miliony złotych.
fot. Gmina Kosakowo
Od poniedziałku zostaje wznowiona linia autobusowa nr 667 łącząca gminę Kosakowo z Puckiem. To jedyne bezpośrednie połączenie Kosakowa ze stolicą powiatu.
Autobusy pojadą przez Pogórze, Kosakowo, Mrzezino, Smolno i Żelistrzewo do Pucka. Będą kursować codziennie z wyłączeniem świąt. Rozkład jazdy ułatwi dojazdy do szkoły i pracy oraz do jednostek powiatowych w godzinach ich urzędowania.
Linia 667 z Pogórza do Pucka została zawieszona z powodu niskiej frekwencji pasażerów. Przywrócono ją dzięki współfinansowaniu z budżetu gminy.
Rusza kolejny etap rewitalizacji w Pucku. Tym razem chodzi o renowację budynku mieszkalnego przy ul. 10 Lutego 27 oraz zagospodarowanie terenu wokół niego. Prace będą kosztowały ponad pół miliona złotych.
Budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację. Wymienione zostaną też okna i drzwi, a strop i klatka schodowa przejdą remont. Na ścianie budynku powstanie też mural nawiązujący do historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego, który mieścił się w Pucku.
fot. Facebook.com/Solectwo Ostrowo/Ł.Iwańczuk
2 mln złotych kosztowało zagospodarowanie placu rekreacyjno-sportowego przy ul. Bielawskiej w Ostrowie. Właśnie zakończył się trzeci i ostatni etap prac.
W ramach inwestycji wybudowano boisko wielofunkcyjne oraz scenę na której latem mają odbywać się koncerty letnie oraz lokalne festyny.
– Teren przy ul. Bielawskiej czekał na zagospodarowanie blisko 20 lat – mówi sołtys Ostrowa, Robert Radtke. W tym czasie powstało stowarzyszenie mieszkańców wsi – Zdrójk, które działało, aby zagospodarować ten teren – jak widać z sukcesem – dodaje.
Wcześniej, w ramach I i II etapu zagospodarowania skweru w Ostrowie, wykonano plac zabaw oraz oświetlenie.
Piotr Lessnau/am