Czarni Słupsk przegrali z drużyną z Peplina. O wyniku spotkania przesądził jeden nieprzemyślany ruch

Decka Pelplin pokonała lidera pierwszej ligi koszykarzy. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przegrali wyjazdowy mecz 82-83. Równo z syreną rzut za trzy punkty oddawał gracz Decki Aleksander Załucki. Piłka raczej nie wpadłaby do kosza, ale próbując prawdopodobnie ją złapać Hubert Pabian z Czarnych dotknął siatki.

Sędziowie uznali, że to niedozwolone zachowanie i zaliczyli trzypunktowe trafienie zespołowi gospodarzy. Tym samym Decka Pelplin pokonała zespół lidera pierwszej ligi rozpaczliwym rzutem i kuriozalnym zachowaniem Pabiana.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Mecz był wyrównany, a gospodarze zaczęli go bardzo dobrze czterema z rzędu trafieniami za trzy punkty.

W pierwszej kwarcie oba zespoły zdobyły w sumie aż 59 punktów, w drugiej to goście przejęli inicjatywę
i wyszli na 10-punktowe prowadzenie. Po przerwie to klub Decka Pelplin zaczął powoli odrabiać straty, a Czarni
zdobyli pierwsze punkty w tej części gry po 5 minutach trzeciej kwarty. Niemal do końca słupszczanie prowadzili w meczu,
aż do ostatniej sekundy i rzutu Załuckiego.

SŁUPSZCZANIE JUŻ NIE SĄ LIDEREM

Decka Pelplin odniosła 7. zwycięstwo w sezonie, a Grupa Sierleccy Czarni Słupsk trzecią porażkę, tracąc fotel lidera
pierwszej ligi na rzecz Górnika Wałbrzych, który ma jeden przegrany mecz mniej.