Czy nauczyciele są gotowi, by wrócić do szkół, a może się tego obawiają? Czy bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli jest zapewnione i jak wygląda akcja szczepień pracowników oświaty przeciwko COVID-19? Te pytania Olga Zielińska zada po godzinie 8:30 „Gościowi Dnia Radia Gdańsk”, którym będzie Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność”.
Również gotowość na powrót dzieci do szkół będzie tematem „Komentarzy Radia Gdańsk”. Nad tym, czy szczepienia nauczycieli w I etapie nie są spóźnione zastanowią się Jacek Rybicki, publicysta „Magazynu Solidarność| oraz Maciej Łucarz, aktor, pisarz i podróżnik. Po godzinie 9:00 Andrzej Urbański porozmawia ze swoimi gośćmi również o nowych wytycznych i usankcjonowaniu przez Papieża Franciszka dostępu świeckich kobiet do służby słowa i ołtarza, w formie lektoratu i akolitatu.
Tematem środowego wydania gospodarczego programu Radia Gdańsk „Ludzie i Pieniądze” będzie kondycja polskich stoczni. Spróbujemy również ustalić, jaka jest szansa na jej poprawę. Po godzinie 9:30 Artur Kiełbasiński porozmawia z Ireneuszem Karaśkiewiczem, dyrektorem Forum Okrętowego. Po 9:45 gościem audycji będzie Mariusz Dasiewicz, z portalstoczniowy.pl.
Po 11:00 do wysłuchania edukacyjnej audycji historycznej „Co za Historia” zaprosi Państwa Wojciech Suleciński.
0 14:30 w „Wiadomościach Regionalnych” zajrzymy do Słupska.
O tym, co słychać na morzu w „Magazynie Morskim” opowie Anna Rębas. Zapraszamy po 18:00.
Do historycznych tematów wrócimy po 21:05. Na audycję „Strefa Historii” zaprasza Marzena Bakowska, a w programie:
– 21 stycznia 1793 w Paryżu został zgilotynowany król Francji Ludwik XVI, kto jeszcze w ten sposób stracił życie? Czy to była humanitarna śmierć? Opowie o tym dr Anna Łysiak-Łątkowska
– 10 lat temu – 7 stycznia 2011 roku – zmarł aktor i reżyser teatralny Krzysztof Kolberger. Przypominamy archiwalne audycje
– uhonorowanie darczyńców przez Muzeum Gdańska, o czym opowie dr Andrzej Gierszewski.
pb