O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję „Gość Dnia Radia Gdańsk”. Rozmówcą Piotra Kubiaka będzie prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Dlaczego Platforma Obywatelska nie potrafi przedstawić konkretnych propozycji programowych? Dlaczego pomysły liderów Platformy budowania szerokiej przeciwko PiS są lekceważone przez partie opozycji? Jakie będą efekty IX Szczytu Przywódców Europy Środkowo-Wschodniej i Chin?
Chwilę po godzinie 9 pora na „Komentarze Radia Gdańsk”. W role komentatorów wcielą się Antoni Szymański, socjolog i były senator oraz Jan Hlebowicz, publicysta, historyk i rzecznik IPN w Gdańsku. Historycy jednym głosem mówią, że jest to najpiękniejsza rocznica w historii całego Pomorza. Czy zaślubiny Polski z morzem wciąż wywołują emocje i zainteresowanie? Porozmawiamy także o Tygodniu Małżeństw, który trwa w Kuźnicy i Jastarni, a także o wpisie dotyczącym niemieckich zbrodni na polskich dzieciach i blokadzie przez Facebook anglojęzycznego konta IPN. Audycję poprowadzi Andrzej Urbański.
W programie „Ludzie i Pieniądze” gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Marek Tarczyński – Polska Izba Spedycji i Logistyki oraz Maciej Krzesiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Portu Gdynia. W pierwszej części porozmawiamy o kondycji firm transportowych. W drugiej porozmawiamy o tym, że do Portu Gdynia zgłosiło się 4 kontrahentów gotowych uczestniczyć w projekcie budowy Portu Zewnętrznego.
Chwilę po godzinie 11 zapraszamy na audycję „Co za historia”. Wojciech Suleciński wraz z gościem rozmawiać będzie o 10 lutego 1920 roku i o tym, co po tej dacie następuje. Spojrzymy na to wydarzenie z perspektywy Kaszub i Kaszubów.
O godzinie 12:15 zapraszamy na rozmowę Andrzeja Urbańskiego Ewą Konhke, psychologiem i koordynator wydarzenia „Małżeństwo szczepionką na trudne czasy”. Pod tym hasłem w Jastarni i Kuźnicy trwa Tydzień Małżeństwa.
O godzinie 14:30 zapraszamy na „Wiadomości Regionalne”. Tym razem w szczególności przyjrzymy się informacjom ze Słupska.
O godzinie 17:35 zapraszamy na cykl „Pomorzanie Polskiej Niepodległości”. Jutro przypada 101. rocznica zaślubin Polski z morzem. To jedna z najważniejszych rocznic w historii całego Pomorza. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania dźwiękowej historii generała Hallera w radiowym skrócie, przygotowanej przez Annę Rębas.
Chwilę po godzinie 18 pora na „Magazyn morski”. Jak malarze maryniści zapamiętali zaślubiny Polski z Morzem? Staniemy przed najsłynniejszym obrazem upamiętniającym to wydarzenia. Gdzie wisi ten obraz i co przedstawia? Dzieło namalował Julian Fałat, a opowie o nim kustosz NMM – Liliana Giełdon. O wystawie tematycznej związanej z zaślubinami opowie kustosz NMM dr Monika Jankiewicz-Brzostowska.
Chwilę po godzinie 21 zapraszamy na „Strefę historii”. Wysłuchać będzie można opowieści o obozie koncentracyjnym dla dzieci z Błażejem Torańskim, współautorem książki „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi”.
ako