Czarni Słupsk liderem po sezonie zasadniczym. Szykują się do kwietniowego ćwierćfinału play-off

Koszykarze ze Słupska najlepszą drużyną pierwszej ligi po sezonie zasadniczym. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali dwadzieścia sześć z trzydziestu spotkań i z pierwszego miejsca przystąpią do fazy play-off.

Słupszczanie ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali z Pogonią Prudnik. Gospodarze z dużym animuszem przystąpili do spotkania, wygrywając pierwszą kwartę 18-14, ale ulegli w każdej z trzech kolejnych części meczu. Reprezentanci ze Słupska objęli prowadzenie dopiero w 24. minucie spotkania, gdy poprawili obronę i szybko uzyskali dziesięciopunktowe, a później nawet dwudziestopunktowe prowadzenie, pewnie zmierzając po 26. zwycięstwo w sezonie. Dla gospodarzy ta porażka z Czarnymi oznacza spadek z pierwszej do drugiej ligi.

NAJLEPSZA OBRONA W SEZONIE ZASADNICZYM

Zespół Mantasa Cesnauskisa i Łukasza Seweryna miał najlepsza obronę w sezonie zasadniczym. Drużyna traciła średnio na mecz 71 punktów, zdobywając 85,5 punktu.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pierwsze dwa spotkania ćwierćfinału play-off rozegrają 10 i 11 kwietnia w hali Gryfia. Słupszczanie zmierzą się z drużyną Elektrobud-Investment ZB Pruszków.