Instytut Monitorowania Mediów opublikował najnowsze wyniki badań „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Wśród najczęściej cytowanych stacji radiowych w czerwcu nasza rozgłośnia uplasowała się na dziesiątym miejscu.
Raport przygotowany przez Instytut Monitorowania Mediów podsumowuje sytuację w skali kraju, co jest tym większym wyróżnieniem dla Radia Gdańsk jako rozgłośni regionalnej. Pozycję najbardziej opiniotwórczej stacji radiowej w kraju zajmuje RMF FM, na którą dziennikarze innych redakcji powoływali się 2,6 tysiąca razy. Podobnie jak w maju, miejsce drugie w rankingu zajmuje stacja Radio Zet, którą cytowano w innych mediach 1,4 tysiąca razy.
Podium zamyka Radio Plus ze wzrostem liczby cytowań i zmianą miejsca o dwa oczka. O tę samą liczbę zmieniła się pozycja Polskiego Radia Programu Trzeciego, na które licznie powoływano się w związku z rozmową z rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem na temat złożonych wniosków opozycji w sprawie odwołania wicemarszałka sejmu Ryszarda Terleckiego.
W pierwszej dziesiątce znajdują się tylko dwie stacje, które nie mają zasięgu ogólnopolskiego. To Radio Wrocław oraz właśnie nasza stacja.
Dodajmy, że wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych są „Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna” oraz „Gazeta Wyborcza”, wśród stacji telewizyjnych na podium znajdują się TVN24, Polsat News oraz TVP Info, a wśród portali internetowych Onet, Wirtualna Polska i Interia.
Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie ponad 44 tysięcy przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu od 1 do 30 czerwca 2021 roku. Pełny raport można znaleźć na stronie internetowej www.imm.pl
mat. Instytutu Monitorowania Mediów/tm